لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۱

پرزیدنت اوباما با خانواده های سربازان کشته شده امریکا در افغانستان ملاقات کرد


آقای اوباما دقایقی پس از نیمه شب وارد پایگاه نیروی هوائی در ایالت دلاور شد و حدود سه ساعت و نیم در آنجا ماند، و بطور خصوص با خانواده های کشته شدگان در کلیسای کوچک پایگاه دیدن کرد


پرزیدنت باراک اوباما می گوید سفر شبانه او به یک پایگاه نظامی آمریکا برای شاهد بودن بازگشت اجساد هیجده آمریکایی از افغانستان، یاد آو دردناک و اندوهبار فداکاریها و جانفشانی های خارق العاده سربازانآمریکایی است.

آقای اوباما می گوید بهایی که سربازان و خانواده های آنها می پردازند بر چگونگی نگرش او نسبت به جنگ های خارجی اثر خواهد گذاشت، و اضافه می کند فداکاری چیزی است که او هر روز به آن می اندیشد.

آقای اوباما این موضوع را روز پنجشنبه در کاخ سفید و در حالی عنوان کرد که به بررسی اعزام سرباران اضافی به افغانستان ادامه می دهد.

آقای اوباما دقایقی پس از نیمه شب وارد پایگاه نیروی هوائی در ایالت دلاور شد و حدود سه ساعت و نیم در آنجا ماند، و بطور خصوص با خانواده های کشته شدگان در کلیسای کوچک پایگاه دیدن کرد.

یک هواپیمای باری نیروی هوائی اجساد هشت سرباز آمریکایی را که در بمب گذاری هایی در جنوب افغانستان کشته شدند، همراه با اجساد هفت سرباز دیگر و سه مامور اداره مبارزه با مواد مخدر را که در سقوط یک هلیکوپتر نظامی کشته شدند، به پایگاه منتقل کرد.

در ماه اکتبر دست کم 55 نفر از پرسنل نظامی امریکا در افغانستان کشته شده اند وآنرا به مرگبارترین ماه برای نیروهای آمریکایی از زمان حمله ای که طالبان را سرنگون کرد تبدیل می کند .

رییس جمهوری سرپرستی بررسی طولانی استراتژی جدید در افغانستان را که در ماه مارس اعلام کرد برعهده دارد، اعزام 21 هزار سربار رزمی اضافی و مربی از جمله مواد این استراتژی است. این تعداد شمار سرباران امریکایی را که هم اینک در افغانتستان حضور دارند به شصت و هشت هزار نفرافزایش خواهد داد.

ژنرال استلی مک کریستال ، فرمانده ارشد نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان نیز بالغ بر چهل هزار سرباز اضافی درخواست کرده است.


XS
SM
MD
LG