لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

نهادن تاج گل در محل یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر توسط باراک اوباما


نهادن تاج گل در محل یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر توسط باراک اوباما
نهادن تاج گل در محل یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر توسط باراک اوباما

نزدیک به یک دهه پس از حمله گروه القاعده به دو برج مرکز تجارت جهانی در نیویورک، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا برای گرامیداشت یاد هزاران نفر از کشته شدگان این حمله تاج گلی را در محل یادبود قربانیان نهاد.

سفر رییس جمهوری آمریکا به نیویورک چند روز پس از عملیات یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا در پاکستان صورت می گیرد که به کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر گروه القاعده منجر شد.

هزاران نفر از شهروندان که امیدوار بودند بتوانند رییس جمهوری آمریکا را در حین بازدید از محل حمله ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ القاعده در نیویورک از نزدیک ببیند، در خیابان های اطراف محلی که برج های جهانی در آن قرار داشت حضور داشتند.

در مراسم روز پنجشنبه، رییس جمهوری آمریکا دقیقه ای را به یاد قربانیان سکوت کرد.

در این مراسم، مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک و آندرو کمو، فرماندار ایالت نیویورک، رییس جمهوری آمریکا را همراهی کردند.

آقای اوباما همچنین بطور خصوصی با خانواده کشته شدگان در آن حملات ملاقات کرد.

پیشتر در روز پنجنشبه، آقای اوباما به آتش نشانان شهر نیویورک گفت مرگ اسامه بن لادن پیامی به سراسر جهان است که آمریکا حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را هرگز فراموش نخواهد کرد.

وی، همراه با رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک، در یک ایستگاه آتش نشانی با نخستین کسانی که پس از حملات القاعده در نیویورک برای کمک به محل حادثه رفتند و ۱۵ نفر از همکارانشان را از دست دادند ملاقات کرد.

رییس جمهوری همچنین از یک کلانتری محلی، که افسران آن پیش از دیگران در صحنه حملات حاضر شدند، دیدن کرد.

جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا با قرار دادن تاج گل در بنای یادبود در پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا به قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر ادای احترام کرد.

XS
SM
MD
LG