لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۱

اوباما کنگره را به اقدام برای کنترل اسلحه فراخواند


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، از کنگره خواسته است قانون ممنوعیت سلاح های تهاجمی را دوباره به اجرا بگذارد و خلائی را که اجازه می دهد تفنگ از فروشندگان خصوصی بدون بررسی پیشینه متقاضیان خریداری شود پر کند.

اوباما روز چهارشنبه در کاخ سفید گفت جو بایدن، معاون رییس جمهوری را به سرپرستی کمیته ای گمارده که کار آن تهیه و ارائه پیشنهادهای قاطع جهت پرداختن به خشونت ناشی از اسلحه است.

آقای اوباما یادآور شد از روز جمعه، که یک مرد مسلح در حمله به یک مدرسه ابتدایی تعدادی کودک و بزرگسال را کشت، شماری دیگر از آمریکاییان، از جمله افسران پلیس، در خشونت های مربوط به اسلحه کشته شده اند.

تيراندازی روز جمعه گذشته از سوی پسر جوانی ۲۰ ساله به نام آدام لانزا صورت گرفت که در ابتدا مادر خود را کشت و سپس با رفتن به يک دبستان، ۲۶ نفر را به قتل رساند. او سه اسلحه در اختیار داشت.

اوباما گفت کشور به جلوگیری از چنین خشونتی در آینده عمیقا متعهد است.

دادستان کل آمریکا نیز می گوید دولت اوباما به عنوان بخشی از سیاست حمل اسلحه اقدامات و پیشنهادهای مشخصی را بررسی خواهد کرد.

به گزارش رویترز، اریک هولدر که از وضع ممنوعیت جدید بر برخی ازتفنگ های نیمه خودکار طرفداری می کند، روز چهارشنبه در واشنگتن به خبرنگاران گفت لازم است در هفته های آینده مجموعه ای از گزینه ها بررسی شود.
XS
SM
MD
LG