لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۲

اوباما بر مبارزه با قاچاق انسان تاکید کرد


رییس جمهوری آمریکا قاچاق انسان را «عملی شنیع» نامیدو بر نیاز به مبارزه با آن تاکید گذاشت.

آقای اوباما روز سه شنبه در سخنانی در مجمع ابتکار جهانی کلینتون که رییس جمهوری سابق آمریکا میزبان آن بود، چند طرح جدید را برای پیکار با گسترش قاچاق انسان اعلام کرد. او این مساله را «خوار کردن انسانیت مشترک ما» که بازارهای اقتصادی را مختل می کند، سلامت همگانی را به خظر می اندازد و به خشونت دامن می زند، نامید.

پیشتر، میت رامنی نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا در همین مجمع برخی از هدف های سیاست خارجی خود را برای رهبران جهان که در نیویورک جمع شده اند تشریح کرد.

رامنی گفت او قصد دارد آنچه را «قراردادهای رونق و رفاه» با کشورهای رو به رشد نامید پیشنهاد کند. بر اساس این برنامه دولت آمریکا و بخش خصوصی موانع سرمایه گذاری و تجارت با چنین کشورهایی را مشخص خواهند کرد. آنهایی که موانع را برطرف سازند و بازارهای خود را به روی سرمایه گذاری آمریکا باز کنند کمک آمریکا را دریافت خواهند کرد.

رامنی گفت «یک برنامه کمک که موجب شود شرکت های آزاد شکل بگیرند رونق و رفاه بادوام بوجود می آورد» در حالی که یک «مجموعه کمک موقت» فقط می تواند تکانی به اقتصاد وارد آورد اما آنرا مداوم نمی سازد.

رامنی در نظر سنجی های اخیر ، در سطح کشور و در چندین ایالت که در تعیین برنده انتخابات ۶ نوامبر کار ساز خواهند بود، از آقای اوباما عقب افتاده است.

دو کاندیدا قرار است روز ۵ اکتبر در نخستین سه بحث رو در رو شرکت کنند.
XS
SM
MD
LG