لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۷

پیشنهادهای باراک اوباما برای مبارزه با خشونت تسلیحاتی


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا با سلسله پیشنهادهایی که انتظار می رود یک نبرد سیاسی را با گروه های طرفدار تفنگ و حامیان آنها به راه بیاندازد، خشونت تفنگ را هدف گرفته است.

آقای اوباما روز چهارشنبه ازقانون گذاران خواست پیشنهادها را بسرعت تصویب کنند و گفت ایمن نگاهداشتن کودکان" نخستین وظیفه ما به عنوان یک جامعه " است.

دانش آموزانی که درپی تیراندازی درمدرسه ای در نیوتاون ، در کنتیک، در ۱۴ دسامبر که ۲۰ کودک و شش معلم را کشت در باره خشونت تفنگ برای آقای اوباما نامه نوشتند، در کنار رییس جمهوری بودند.

او آن روز را بدترین زمان ریاست جمهوری خود نامید و هشدار داد آنچه قانون گذاران انجام دهند، یا خودداری کنند، در نسل های آینده طنین خواهد داشت.

پیشنهادهای باراک اوباما ممنوعیت سلاح های تهاجمی، بررسی های همه جانبه پیشینه خریداران تفنگ، و تقویت سرویس های سلامت روانی را شامل می شود. رییس جمهوری همچنین جهت کمک به فراهم آوردن ابزار تجهیزات بیشتر برای پلیس و دست اندرکاران سلامت روانی در مبارزه با خشونت تفنگ، ۲۳ فرمان اجرایی امضا کرد.

انجمن ملی تفنگ که ازکوشش برای کنترل اسلحه انتقاد می کند می گوید چنین طرح هایی در گذشته شکست خورده و تاثیری بر ایمنی عمومی و ارتکاب جرم نخواهد داشت.

روزچهارشنبه، جو بایدن معاون رییس جمهوری آمریکا چنین تفکری را منسوخ نامید و گفت جهان تغییر کرده است و می خواهد عملی انجام گیرد.

شماری از نظرخواهی های جدید نشان می دهد به نظر می رسد بسیاری از آمریکاییان با وضع محدودیت های سخت تر بر تفنگ موافق هستند.
XS
SM
MD
LG