لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۳

پرزیدنت اوباما ماه مارس را ماه تاریخ زنان در آمریکا اعلام کرد


پرزیدنت اوباما ماه مارس را ماه تاریخ زنان در آمریکا اعلام کرد
پرزیدنت اوباما ماه مارس را ماه تاریخ زنان در آمریکا اعلام کرد

رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه خود می گوید در ماهی که به تاریخ زنان اختصاص یافته است، ما دست آوردهای فوق العاده زنان را منعکس خواهیم کرد و نقشی را که آنان در شکل گیری تاریخ این ملت ایفا کرده اند؛ گرامی خواهیم داشت.

امروزه زنان به جایگاه هائی دست یافته اند که مادرها و مادربزرگ هایشان حتی تصور آن را نیز نمی کردند. امروز زنان حدود نیمی از بازار کار ما را در دست گرفته اند و اکثریت دانشجویان را در کالج ها و دانشگاه های آمریکا تشکیل می دهند.

زنان به عنوان فضا نورد آسمان ها را در نوردیده اند و در مقام رهبران کسب و کار آزاد به شکوفائی اقتصادی ما کمک کرده و با انجام وظیفه در بالاترین رده های دولت و نیروهای مسلح به کشور خود خدمت کرده اند.

اختصاص این ماه به تاریخ زنان برای ارج نهادن به سالار زنانی است که تا بحال به کشور ما خدمت کرده اند و در آینده نیز خدمت خواهند کرد؛ ما تعهد مجدد خود را برای پاک کردن باقی مانده نابرابری هائی که امروز در برابر زنان ما قرار دارد؛ اعلام می کنیم.

امسال، ما صدمین سالگرد روز بین المللی زن را گرامی می داریم، روزی که یک بزرگداشت جهانی در چهارچوب اقتصادی، سیاسی و دست آوردهای اجتماعی در گذشته، در حال و در آینده برای زنان است.

روز بین المللی زن فرصت برای ارج نهادن به زنانی است که در سراسر جهان و طی قرن ها برای برابری با مردان و مشارکت در جامعه خود مبارزه کرده اند

این روز برای ما یادآور آنست که هرچند پیشرفت های فراوانی در این زمینه بدست آمده است، اما هنوز راه درازی برای دست یافتن به برابری واقعی پیش روی زنانست.

پرزیدنت اوباما در این بیانیه در همان حال که از اختصاص دادن ماه مارس به ماه تاریخ زنان سخن می گوید از تمام شهروندان آمریکائی می خواهد که این ماه را گرامی داشته و روز ٨ مارس (١٧ اسفند)، روز بین المللی زن را با برگزاری برنامه های مناسب، جشن ها و فعالیت هائی که در خور آنان است؛ گرامی بدارند.

XS
SM
MD
LG