لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۷

آمريکا و کره جنوبی تعهد خود را مؤکداً نسبت به غير اتمی کردن کامل کره شمالی تکرار کردند


پرزيدنت اوباما گفت اگر کره شمالی گام های جدی در مورد موضوع اتمی بردارد، تقليل تحريم ها و ملحق شدن مجدد کره شمالی به جامعه بين المللی در طول زمان ميسر خواهد شد

پرزيدنت باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا و لی ميونگ-باک رييس جمهور کره جنوبی تعهد خود را مؤکداً نسبت به غير اتمی کردن کامل کره شمالی، تکرار کردند.

رؤسای جمهوری دو کشور با خبرنگاران بعد از جلسه روز پنجشنبه خود، به گفت و گو نشستند.

آقای لی گفت که پرزيدنت اوباما موافقت کرده است با يکديگر از نزديک همکاری کنند تا که کره شمالی را به ميزمذاکرات، بازگردانند.

آقای لی اضافه کرد که گرچه کره شمالی موضوع ساده ای نيست اما همکاری بين اللملی در حال حاضر به سخن وی «به حد کمال» رسيده است. آقای لی گفت که جامعه بين المللی وارد دوران تازه ای برای حل و فصل معضل اتمی شده است.

پرزيدنت اوباما گفت اگر کره شمالی گام های جدی در مورد موضوع اتمی بردارد، تقليل تحريم ها و ملحق شدن مجدد کره شمالی به جامعه بين المللی در طول زمان ميسر خواهد شد.

رييس جمهوری آمريکا همچنين گفت که استفان بازورث ماه آينده به پيونگ يانگ خواهد رفت تا زمينه را برای دور جديدی از گفتگوها فراهم آورد.

رؤسای جمهوری آمريکا و کره جنوبی بر اهميت توافق تجارت آزاد دو کشور تأکيد کردند و تعهد خود را برای به تصويب رساندن قرارداد که تا دوسال بعد از امضاء نياز به تصويب قوه قانونگذاری هر دوکشور خواهد داشت، اعلام کردند.

XS
SM
MD
LG