لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۰

نخستين دانشگاه آمريکايی چين آماده به کار می شود


نخستين دانشگاه آمريکايی چين آماده به کار می شود
نخستين دانشگاه آمريکايی چين آماده به کار می شود

دانشگاه نيويورک در شانگهای پس از يک سال تهيه و تدارک برای استخدام استاد و پذيرش دانشجو، آماده می شود. اين دانشگاه پژوهشی اولين دانشگاه آمريکايی است که بدنبال اجازه وزارت آموزش و پرورش چين در آن کشور، تاسيس می شود.

تاسيس دانشگاه نيويورک در شانگهای قدم بزرگی در بهسازی آموزش عالی چين است و نشان از تعهد آن کشور به قبول استانداردهای بين المللی دانشگاهی دارد - قدمی که بدنبال برنامه پيشرفت و اصلاح آموزشی در سطح ملی در آن کشور برداشته می شود.

يو لی ژانگ، رييس دانشگاه نيويورک شانگهای، می گويد: دانشگاه نيويورک شانگهای مکانی برای تجربه همکاری بين المللی در زمينه آموزش عالی است. ما اميدواريم به منظور ايجاد يک دانشگاه بين المللی چند فرهنگی و چند زبانی، برجسته ترين استادان بين المللی و بهترين دانش آموزان را از سراسر جهان به اينجا جلب کنيم.

اولين دوره ليسانس اين دانشگاه در سپتامبر سال ۲۰۱۳ آغاز می شود و در حالی که شاگردان فوق العاده با استعداد سراسر جهان می توانند درخواست ورود به اين دانشکاه را بدهند انتظار می رود نيمی از دانشجويان اين دانشگاه چينی باشند.

روند پذيرش دانشجو در اين دانشگاه بسيار مشکل خواهد بود.

دکتر الن گودمن، رييس انستيتوی آموزش و پرورش بين المللی، می گويد: اميدواريم به شمار بسياری از شاگردان باهوش آموزش دهيم. شاگردان بااستعداد بسياری وجود دارند ولی ما خيلی سختگير خواهيم بود و فقط بهترين های جهان خواهند توانست در اينجا تحصيل کنند.

برنامه تحصيلی و مطالب آموزشی بطور مستقل توسط دانشگاه نيويورک ايالات متحده، تهيه می شود و انتخاب استادان و دانشجويان نيز به عهده اين دانشگاه است. کلاس ها به زبان انگليسی خواهد بود و مطالبی که تدريس می شود بر اساس استاندارد دانشگاه های آمريکاست. اين دانشگاه قابليت پذيرش ۳۰۰۰ دانشجو را دارد.

XS
SM
MD
LG