لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۵

دفاع ناشر نیویورک تایمز از برکناری ابرامسون


عکس آرشیوی از جیل ابرامسون، سردبیر نیویورک تایمز، ۱۱ فوریه ۲۰۱۴
عکس آرشیوی از جیل ابرامسون، سردبیر نیویورک تایمز، ۱۱ فوریه ۲۰۱۴
آرتور سالزبرگر ، ناشر نیویورک تایمز روز شنبه بار دیگر از برکناری جیل ابرامسون سردبیر روزنامه دفاع کرد و گفت این قضیه ربطی به نحوه برخورد شرکت با زنان ندارد، بلکه شیوه مدیریت خانم ابرامسون موجب تصمیم گیری وی شده است.

خانم ابرامسون ۶۰ ساله نخستین زنی بود که در عمر ۱۶۰ ساله نیویورک تایمز به سردبیری ارشد آن منصوب شد. وی روز چهارشنبه از سمت خود برکنار شد و ناشر، دین باکت ۵۷ ساله را جایگزین او کرد.

آقای سالزبرگر گفت «در دوران سردبیری خانم ابرامسون همکارانش در اتاق خبر – چه زن و چه مرد – بارها شکایت کرده بودند که او تصمیمات سرخود می گیرد، با دیگران مشورت نمی کند و ارتباط خوبی با همکارانش ندارد.»

آقای سالزبرگر در سخنانش اشاره کرد تلخ ترین قسمت تصمیم او این بود که بسیاری آن را نمونه برخورد تبعیض آمیز نسبت به زنان می دانند. وی همچنین با تکذیب این که حقوق و مزایای خانم آبرامسون کمتر از سردبیر پیشین روزنامه بوده گفت خانم آبرامسون ده درصد بیشتر از سلف خود حقوق و مزایا دریافت می کرد.

جیل ابرامسون سپتامبر ۲۰۱۱ جانشین بیل کلر برای سردبیری نیویورک تایمز شد. وی هنوز درباره اخراجش نظری نداده و به پیام های تلفنی و پیامی که روی سایت اینترنتی لینکدین برایش گذاشته شده بود پاسخی نداده است.
XS
SM
MD
LG