لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۷

تعداد مرگ بر اثر ویروس کرونا در شهر نیویورک به بیش از هزار و صد نفر رسید


برج موسوم به «مرکز تجارت جهانی یک» در نیویورک، به نشانه حمایت از مبارزه با ویروس کرونا پرچم سه رنگ آمریکا را نمایش می‌دهد
برج موسوم به «مرکز تجارت جهانی یک» در نیویورک، به نشانه حمایت از مبارزه با ویروس کرونا پرچم سه رنگ آمریکا را نمایش می‌دهد

مقامات نیویورک می‌گویند که این شهر به مرکز شیوع بیماری «کووید-۱۹» در ایالت نیویورک تبدیل شده است.

در حالی که شمار کل تلفات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک به بیش از ۱۹۰۰ تن رسیده،‌ شهر نیویورک با داشتن بیش از ۱۱۰۰ جان‌باخته (تا شامگاه سه‌شنبه) بیشترین تلفات را متحمل شده است.

در این میان برخی محلات بخش‌های پنج‌گانه شهر نیویورک، از جمله محلات پرجمعیت بروکلین و کوئینز، بیشتر از محلات مرفه‌نشین بخش مرکزی شهر «منهتن» از شیوع ویروس کرونا، آسیب دیده‌اند.

در حالی که بیمارستان‌های شهر از بیماران مبتلا به کرونا انباشته شده و برخی، مثل بیمارستان اِلمهرست در کوئینز، وضع بحرانی پیدا کرده‌اند، مقامات نیویورک به کمک دولت فدرال و سازمان‌های خیریه، به سرعت مشغول احداث ظرفیت‌های بیمارستانی جدید هستند.

به فاصله چند روز بعد از پهلو گرفتن بیمارستان هزارتختخوابی شناور نیروی دریایی آمریکا در نیویورک، که برای بیماران غیرکورونایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، یک بیمارستان ۶۸ تختخوابی صحرایی هم به کمک ارتش و یک سازمان خیریه محلی، روی چمن‌های پارک مرکزی نیویورک برپا شده است.

از سوی دیگر، سپاه مهندسی ارتش آمریکا هم طی هفته اخیر، مشغول تبدیل کردن تالارهای نمایشگاه دائمی مرکز «جویتز» در منهتن، و زمین‌های تنیس مسابقات جهانی در کوئینز، به بیمارستان ‌های مجهز به هزاران تختخواب برای بیماران کورونایی است.

نظام‌ آمبولانسی و اداره پلیس شهر هم در اثر افزایش مبتلایان به ویروس کرونا، زیر فشار قرار دارند. این در حالی است که از هر چهار مامور آتش‌نشانی و امدادهای اضطراری پزشکی در شهر، دست کم یک نفر در اثر ابتلا به «کووید -۱۹» بستری شده است.

براساس آخرین گزارش، ۲ هزار و ۸۰۰ مامور آتش‌نشانی و ۹۵۰ نفر از تیم ۴ هزار و ۳۰۰ نفری نظام امداد اضطراری پزشکی شهر، به بیماری «کووید-۱۹» مبتلا شده‌اند.

تاکنون، آزمایش «کووید-۱۹» یک‌هزار افسر پلیس نیویورک هم مثبت بوده و دست کم ۱۶ درصد از کل نیروی پلیس شهر، به خاطر بیماری سر کار حاضر نمی‌شوند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG