لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۶

سرمایه گذاری عمده نیویورک برای توسعه بیوتکنولوژی


Harlem Biospace
Harlem Biospace
شهر و ایالت نیویورک صدها میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند تا بخشی از صنعت فن آوری مدرن باشند. هارلم بایوسپیس نخستین مرکزی است که تحت حمایت شهرداری و با تمرکز بر عرصه مهندسی بیولوژی فعالیت می کند و برای جوانان علاقمند در این زمینه سرمایه گذاری می کند.

تایلر پور، که از فعالان این طرح است، هزینه ای را که این طرح برای مردم عادی یا بخش خصوصی دارد، سر سام آور، اما هزینه اش برای شهرداری را بسیار اندک توصیف می کند و از آن به عنوان یک طرح مناسب و خوب همکاری یاد می کند.

یکی از کارهایی که می توان با کاربرد این طرح انجام داد، تشخیص آلرژی های بیماران است که ممکن است تنها بخشی کوچک از آن شناخته شده باشد.

از موارد دیگر تمرکز این طرح که با شرکت ۱۷ پژوهشگر انجام می گیرد، توجه به بیماری های حادی از قبیل آلزایمر و پارکینسون است.

از نمونه های دیگر، امکان تشخیص آلرژی با استفاده از ابزاری به غیر از سوزن و سرنگ است که می تواند در اتصال به بینی یا دهان به کار آيد.

مدیران این گروه کارخانجات اعتقاد دارند که موفقیت در این دست مسائل پزشکی برای این طرح حتما حاصل می شود و از این روی، چنین طرح تحقیقاتی می تواند نقطه عطفی تلقی شود و نخستین طرح در نوع خود باشد.
XS
SM
MD
LG