لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۸

شيرجه رفتن در آب سرد اقيانوس اطلس در کناره جزيره کنی نيويورک


شيرجه رفتن در آب سرد اقيانوس اطلس در کناره جزيره کنی نيويورک
شيرجه رفتن در آب سرد اقيانوس اطلس در کناره جزيره کنی نيويورک

ساکنان نيويورک و حومه و گردشگران ساير شهرها و کشورها ، روز اول سال ٢۰۱٢ را با شيرجه رفتن در آب سرد اقيانوس اطلس در کناره جزيره کنی نيويورک، آغاز کردند.

پس از شب زنده داری و خوش گذرانی های شب سال نو، در اولين روز سال ميلادی تازه، بيش از هزار نفر در ساحل جزيره کُنی نيويورک خود را به آب های سرد سپردند. رويدادی که هر سال بسياری را به اين ساحل می کشاند و به نظر می رسد دمای ۸ درجه سانتيگراد امسال کسانی را که دقايقی چند در آب باقی ماندند، ناراحت نکرد.

يکی از اين شناگران می گويد: آب چطور بود؟ خيلی سرد بود. از پارسال هم سردتر بود. ولی هوا آفتابي است و زيبا.

بسياری نيز پريدن در آب سرد را فرح بخش يافتند.

شناگر ديگری می گويد: بهترين راه آغاز سال نو بود. آدم را بيدار می کند.

و حتی برای کسانی که از نقاط ديگر جهان برای شرکت در اين شيرجه دسته جمعی به نيويورک آمده اند.

يک توريست می گفت: آمده ام تا سال نو را با يک جهش شروع کنم. چيزهای جديد و مختلف را تجربه کنم.

باشگاه خرس قطبی جزيره کنی نيويورک که در سال ۱۹٠۳ تاسيس شده هر ساله ميزبان اين رويداد است؛ اعضا اين باشگاه در روزهای يکشنبه، از نوامبر تا آوريل، ماه های سرد سال، برای شنا در اقيانوس اطلس، گرد هم می آيند.

اعضا اين باشگاه را فقط جوانان تشکيل نمی دهند. يکی از اعضای اين باشگاه ۶۹ سال دارد و سی سال است عضو باشگاه است. او می گويد آب سرد در سلامت او نقش داشته است و می افزايد: من آرتروز داشتم. ولی ۳۱ سال است که ديگر ارتروز ندارم. حتی يک روز يکشنبه هم پريدن در آب را ترک نکردم.

پولی که در اين رويداد ساليانه جمع می شود صرف کمک به کودکانی که بيماری های خطرناک دارند و خانواده آن ها می شود. سال گذشته ۵٠ هزار دلار به اين منظور جمع آوری شد.

XS
SM
MD
LG