لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۵

رييس پليس، شهردار، و رهبران مذهبی نيويورک در مورد آتش سوزی ها


رييس پليس، شهردار، و رهبران مذهبی نيويورک در مورد آتش سوزی ها
رييس پليس، شهردار، و رهبران مذهبی نيويورک در مورد آتش سوزی ها

فردی مظنون به حمله و آتش زدن اماکن مذهبی و شخصی در شهر نيويورک در آمريکا از روز سه شنبه تحت بازجويی قرار گرفته است. پرونده اين شخص در حال حاضر به عنوان يک مورد اشاعه نفرت در دست بررسی است و واکنش شديد رهبران جوامع مختلف مذهبی آمريکا را بر انگيخته است.

ری کِلی، کميسر پليس شهر نيويورک، روز سه شنبه اعلام کرد فردی که مظنون به ايجاد آتش سوزيهای يکشنبه شب در شهر نيويورک است، تحت بازجويی قرار گرفته است.

اين فرد متهم است که در شب سال نو ميلادی با کوکتل مولوتوف به يک مسجد، يک پرستشگاه هندو، و چندين دستگاه واحد مسکونی و فروشگاه، حمله کرده است.

اين پرونده که در حال حاضر به عنوان يک مورد اشاعه نفرت در دست بررسی است، رهبران جوامع مختلف مذهبی شهر نيويورک را بر آن داشت تا همراه با ری کلی و مايکل بلومبرگ، شهردار نيويورک، در يک مصاحبه مطبوعاتی حاضر شوند.

بلومبرگ در اين مصاحبه گفت: فرقی نمی کند که اين حملات با انگيزه صرف راه اندازی خشونت صورت گرفته يا اشاعه عمدی نفرت، اين مسئله در آينده روشن خواهد شد، اما در هر صورت، ما در اين شهر به هيچوجه اينگونه رفتارها را تحمل نمی کنيم. خوشبختانه اين موارد خيلی کم اتفاق می افتد. ولی حتی يک مورد هم زياد است. من در اينجا مايلم به امام مسجد بگويم که از حمايت کامل ما برخوردار است، همانطور که از حمايت رهبران ساير عقايد مذهبی شهر برخوردار هستند، فرق نمی کند کدام مذهب باشد. من فکر می کنم کاملاً روشن است که همه ما در اينگونه موارد بايکديگر متحد هستيم. تبعيض عليه يک نفر يعنی عليه همه.

معان السهلانی، امام مسجد الخويی شهر نيويورک، نيز گفت: برای اعلام همبستگی در اين کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرده ام؛ ما آمده ايم تا نشان دهيم که ما در ايالات متحده، همه يک خانواده هستيم. اگر يک نفر آسيب ببيند انگار همه اعضای خانواده آسيب ديده اند. از اين رو ما بايد شانه به شانه يکديگر بايستيم. ما بايد از کشورمان محافظت کنيم، بايد مواظب جامعه مان باشيم، بايد از اين آزادی در ايالات متحده که خدا به ما اعطا کرده، محافظت کنيم.

کميسر پليس شهر نيويورک در اين مصاحبه مطبوعاتی گفت، فرد مظنون صبح روز سه شنبه بر اساس گزارش شاهدان عينی و فيلم دو صحنه از پرتاب کوکتل مولوتوف به اماکنی که به آتش کشيده شدند، مورد بازجويی قرار گرفته است. اين فيلم توسط دوربينی تهيه شده که احتمالاً در اتومبيل او جاسازی شده بوده است.

بنابر گزارشها در حملات يکشنبه شب گذشته در شهر نيويورک، مسجد امام خويی در محله کوئينز در حالی مورد حمله با کوکتل مولوتوف قرار گرفت که حدود ۷۵ تا ۸۰ نفر در آن سرگرم عبادت بودند. در اين جريان يک پرستشگاه هندو، دو خانه شخصی و دو فروشگاه متحمل خسارات فراوانی شدند، اما به کسی آسيب نرسيده است.

XS
SM
MD
LG