لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۱

حس خوشبختی راننده چرخ های سه چرخه نیویورک


حس خوشبختی راننده چرخ های سه چرخه نیویورک
حس خوشبختی راننده چرخ های سه چرخه نیویورک

راه های زیادی برای دیدن نیویورک هست. نیویورک، شهر پویا و فعالی است که بیش از هشت میلیون نفر از جمعیت آن به اندازه تعداد آدم های شهر راهی برای کسب درآمد دارند.

زندگی فرانکی لگارتا که راننده تاکسی دوچرخه ای و یا تاکسی سه چرخه است، عبور از ترافیک روی سه چرخ خلاصه می شود.

«سنترال پارک»، پارک معروف این شهر، محل کار و اداره لگارتا است. بیش از شش سال است که او با تاکسی دوچرخه خود که به آن «تاکسی سه چرخه» می گویند، مردم را دور پارک چرخانده است. ماجرا از طریق دوستی شروع شد که وقت آزاد زیادی داشت.

او می گوید: «گفتم چه کار می کنی؟ او هم گفت من راننده تاکسی سه چرخه ام. من گفتم اون دیگه چیه؟ و بعد یک روز من را اینجا آورد. من از توی اداره کار کردن خسته شده بودم. من هم این کار را شروع کردم.»

این تجربه آموزنده بوده است.

او می گوید: «زمانی که این کار را شروع کردم فهمیدم که راه بسیار خوبی برای گذران زندگی است. من با همه جور آدم اهل سراسر دنیا آشنا می شدم و این مسئله در واقع به من کمک می کرد تا از نظر روحی و روانی و جسمی هم رشد کنم.»

واقعاً هم همینطور است. او هر روز برای کار 32 کیلومتر ( 20 مایل ) دوچرخه سواری می کند و بیش از 16 کیلوگرم ( 35 پوند) وزن کم کرده است، اما وزن کم کردن فقط نیمی از روایت این سفر است.

لگارتا می گوید: «از نظر گذران زندگی، این کار برای زندگی من شادی به همراه می آورد. من متنفرم از این که در یک دفتر کولردار کار کنم. من اینجا کولر مجانی دارم، متوجه منظورم هستی؟»

در شرایطی که لگارتا از سه چرخه سواری دور منهتن خسته نمی شود، چشم انتظار ساعتی است که به خانه بازگردد.

او می گوید: «من غروب ها پیش خانواده ام و با بچه ها هستم و خوش می گذرانم. تا زمانی که بتوانم هزینه های زندگی را پرداخت کنم و از نظر مالی رفاه داشته باشم...می تونیم خوشحال باشیم.»

لگارتا تا زمانی که جسمش کشش داشته باشد چندین دهه دیگر هم با خوشحالی شهر را به همه نشان خواهد داد.

XS
SM
MD
LG