لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۹

روحانی پیشنهاد دهنده ساخت مرکز اسلامی در نیویورک: مخالفان انگیزه سیاسی دارند


امام مسجدی که پیشنهاد ساخت مرکز اسلامی در نزدیکی محل برج های سابق دوقلوی نیویورک را صادر کرده است می گوید مخالفان با این پروژه از سوی گروه اقلیت کوچکی رهبری می شوند که با انتخابات آینده آمریکا مرتبط است.

اظهارات اخیر امام فیصل عبدالرئوف روز دوشنبه در روزنامه «نشنال» چاپ دبی، منتشر شد. رئوف در حال حاضر برای بحث و سخنرانی درباره زندگی مسلمانان در ایالات متحده آمریکا و پیشبرد مدارای مذهبی با حمایت مالی وزارت خارجه آمریکا در یک رشته سفر به سر می برد.

او به روزنامه نشنال گفت: «شکی نیست که فصل انتخابات تاثیر عمده ای بر این مسئله ساخت مرکز اسلامی داشته است.»

آمریکا در ماه نوامبر انتخابات کنگره را برگزار می کند.

امام فیصل الرئوف همچنین گفت اختلاف میان مسلمانان و غیر مسلمانان نیست بلکه بین میانه روها و افراطی های تمامی ادیان و مذاهب است.

مرکز اسلامی که پیشنهاد ساخت آن در هفته های اخیر به موضوعی جنجالی در آمریکا بدل شده است، ۱۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و شامل مسجد، تاسیسات ورزشی، سالن نمایش و اجتماعات و رستوران است و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

مکان پیشنهادی برای این مرکز اسلامی دو خیابان با مکان استقرار برج های دوقلوی سابق در نیویورک فاصله دارد که در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ مورد حمله تروریستی هواپیماربایانی قرار گرفت که هواپیماهای مسافری را به برج های مرکز تجارت جهانی کوبیدند.

مخالفان این طرح می گویند ساخت یک مرکز اسلامی آن هم در فاصله نزدیکی از این محل، موجب رنجش بیشتر خانواده های ۳۰۰۰ قربانی این حادثه تروریستی خواهد شد.

طرفداران طرح نیز می گویند این پروژه به ارتباط میان جهان غرب و جهان اسلام کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG