لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۶

گینس کوتاه آمد؛ رکورد پرستاری که دامن نپوشیده بود ثبت شد


رکوردهای جهانی گینس از تصمیم خود مبنی بر رد کردن رکورد پرستاری که در ماراتون لندن دویده بود منصرف شد.

«جسیکا اندرسون» که با تی‌شرت و شلوار مخصوص پرستاران در ماراتن دویده بود، به دلیل این که دامن و کلاه پرستاری نداشت نتوانست نامش را به عنوان سریع ترین کسی که با لباس پرستاری در این مسابقات دویده در رکوردهای جهانی گینس ثبت کند.

بر اساس قوانین رکوردهای جهانی گینس، یونیفرم پرستار باید شامل پیراهن سفید یا آبی باشد با یک سارافون سفید و کلاه سفید سنتی که پرستاران بر سر می گذارند.

خانم اندرسون که مسابقه را در سه ساعت و هشت دقیقه و بیست و دو ثانیه به پایان برده بود، این قوانین را «منسوخ» توصیف کرد و گفت هیچ پرستار مردی را ندیده که پیراهن به تن کند.

در شبکه‌های اجتماعی هم پرستاران بسیاری با انتشار عکس خود در لباسی مشابه جسیکا به ثبت نشدن رکورد خانم اندرسون اعتراض کردند.

رکوردهای جهانی گینس با نظر جسیکا اندرسون موافقت کرده و قبول کرده است که قوانینش قدیمی و نادرست هستند و بازتاب دهنده تبعیض هایی است که این سازمان به هیچ عنوان در صدد ترویج آنها نیست.

خانم اندرسون، سرانجام عنوان سریع ترین فردی که با لباس پرستاری در ماراتن لندن دویده است را به دست آورد.

ماراتن لندن، یکی از مشهورترین مسابقات جهان است که هر سال، صدها هزار متقاضی برای شرکت در آن اقدام می کنند. امسال، ۴۰۰ هزار نفر برای شرکت در ماراتون لندن اعلام آمادگی کردند که رکورد آمار پیشین را شکست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG