لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۰

مواضع برزيل، آلمان و مالزی در مورد تحريم های تازه عليه جمهوری اسلامی


مواضع برزيل، آلمان و مالزی در مورد تحريم های تازه عليه جمهوری اسلامی
مواضع برزيل، آلمان و مالزی در مورد تحريم های تازه عليه جمهوری اسلامی

شرکت های برزيلی که خواهانِ مبادله اقتصادی با ايران هستند ممکن است مورد تحريم آمريکا قرار گيرند

وزير بازرگانی برزيل روز دوشنبه در مصاحبه ای با اشاره به قوانين اقتصادی پيچيده و همچنين تحريم های آمريکا عليه ايران اعلام کرد شرکت های برزيلی که در آمريکا شعبه دارند در صورت مبادله با ايران ممکن است ديگر اجازه برپاکردن شعب بيشتر در آن کشور را پيدا نکنند. روز دوشنبه يک گروه از تاجران برزيلی تحت يک هيئت تجاری وزارت توسعه برزيل به ايران سفر کردند. اين هيئت پس از ايران به مصر و لبنان سفر خواهد کرد. مبادلات تجاری برزيل و ايران در سال ميلادی گذشته حدود يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار بود.

آلمان می گويد قدرت های جهانی بايد به سرعت در مورد دور چهارم تحريم ها عليه ايران تصميم بگيرند

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز دوشنبه پيش از سفر به واشنگتن تاکيد کرد زمان برای تصميم گيری در مورد ايران اندک است. اين درحالی است که يک مقام آلمانی ماه ميلادی جاری را زمان تعيين کننده ای در تلاش ها برای تحريم ايران توصيف کرد.

رهبران آمريکا و مالزی می گويند ايران از حق دست يابی به انرژی صلح آميز هسته ای برخوردار است اما نمی تواند از اين حق برای توليد تسليحات هسته ای استفاده کند

همچنين روز دوشنبه کاخ سفيد اعلام کرد نخست وزير مالزی موافق است که بايد به ايران بر سر برنامۀ هسته ای جمهوری اسلامی پيام روشنی، ارسال کرد. نجيب رزاق نخست وزير مالزی پيش از کنفرانس هسته ای واشنگتن با رئيس جمهوری آمريکا ملاقات کرد. کاخ سفيد در بيانيهِ خود همچنين اعلام کرد دو رهبر معتقدند ايران از حق دست يابی به انرژی صلح آميز هسته ای برخوردار است اما نمی تواند از اين حق برای توليد تسليحات هسته ای استفاده کند.

XS
SM
MD
LG