لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۶

علی اکبر صالحی: يک نشت کوچک عامل تاخير در راه اندازی نيروگاه بوشهر است


علی اکبر صالحی: يک نشت کوچک عامل تاخير در راه اندازی نيروگاه بوشهر است
علی اکبر صالحی: يک نشت کوچک عامل تاخير در راه اندازی نيروگاه بوشهر است

رييس سازمان انرژی اتمی ايران می گويد يک نشت کوچک در نيروگاه اتمی بوشهر و نه بدافزار اينترنتی موسوم به استاکس نت عامل تاخير در راه اندازی نيروگاه بوشهر است.

به گفته علی اکبر صالحی، معاون رييس جمهوری ايران، محل اين نشت استخری در نزديکی رآکتور در نيروگاه بوشهر بود که اينک مسدود شده است.

آقای صالحی متذکر شد که تأخير يک ماهه در راه اندازی بوشهر ربطی به آلوده شدن سيستم کامپيوتری نيروگاه به يک کرم اينترنتی ندارد.

رييس سازمان انرژی اتمی ايران در گفتگويی با رسانه های داخلی در واکنش به سياست های جديد مسکو که ايران را از هر گونه فعاليت تجاری مرتبط با غنی سازی اورانيوم در خاک روسيه منع می کند گفت تهران هيچگاه قصد سرمايه گذاری را در غنی سازی اورانيوم در روسيه، نداشته و ندارد.

ايران پيشتر نسبت به مشارکت در يک کنسرسيوم غنی سازی اورانيوم در خاک روسيه، تمايل نشان داده بود.

علی اکبر صالحی در هشداری تلويحی به مسکو می گويد روس ها از تيزهوشی سياسی لازم برخوردارند و علاقمند نيستند که ايران در مدار سياست های غرب، قرار گيرد.

در خبری ديگر شرکت نفتی تاپراس ترکيه اعلام کرد که همکاری های خود را در پروژه های نفتی ايران، متوقف می کند.

به گزارش روزنامه حريت در ترکيه وزير انرژی و منابع ترکيه تاکيد کرده است اين تصميم مديريت يک شرکت خصوصی است که بطور مستقل و بدون مشورت با مقامات دولتی درباره فعاليت های خود، اتخاذ کرده است.

دولت ترکيه پيشتر گفته بود تحت تحريم های يکجانبه آمريکا به همکاری های خود در صنايع انرژی ايران پايان نخواهد داد. بنا به گزارش ها فعاليت های اين شرکت در بخش گاز ايران کماکان ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG