لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۴

نماینده مجلس ایران: امتیازات زیادی به۱+۵ دادیم


گردهمایی گروهی از منتقدان دولت حسن روحانی در همایشی تحت عنوان «دلواپسیم»، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
گردهمایی گروهی از منتقدان دولت حسن روحانی در همایشی تحت عنوان «دلواپسیم»، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: در برابر امتیازت زیادی که تیم مذاکره‌کننده ایران در توافق ژنو به ۱+۵ داد، باید تمام تحریم‌ها لغو می‌شد.

این نماینده مجلس ایران که در همایشی به نام «دلواپسیم» سخن میگفت، ادامه داد: حرف ما با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان این است که شما در برابر این همه امتیازات که در توافق ژنو به ۱+۵ دادید باید تمام تحریم‌ها لغو می‌شد نه اینکه صرفاً صنعت کشتیرانی و پتروشیمی ما تا حدودی از تحریم رها شود.

وی ادامه داد: اگر ما تعلیق غنی‌سازی ۲۰درصد را پذیرفتیم، دست کم باید بانک مرکزی و صنعت نفت ما از تحریم ما آزاد می‌شد؛ همین هفته گذشته با مسئولان بانک مرکزی جلسه داشتیم و آنها گفتند تا ۱۵ روز قبل یک دلار هم نتوانستیم از اقساط پول‌های آزاد شده را برداشت کنیم.

گردهمایی منتقدان توافق هسته ای ایران با ۱+۵ روز شنبه (۱۳ اردیبهشت ماه) در ساختمان پیشین سفارت آمریکا در ایران برگزار شد. این گردهمایی که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاهها و چند تشکل دیگر سازماندهی شده بود، سخنرانان دیگری هم داشت؛ از جمله فریدون عباسی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران.

عباسی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت که به اعتقاد او تیم مذاکره کننده خیلی کوتاه آمده است. به گزارش خبرگزاری مهر او گفت: تشریف بیاورند بازرسی ها و نظارت را انجام دهند حرف زیادی نزنند و به ما چیزی دیکته نکنند. ما کاری خلاف ان پی تی انجام نمی دادیم. تیم مذاکره کننده نباید از این موضوع کوتاه می آمد.

روح الله حسینیان، فاطمه آلیا و تعدادی دیگر از نمایندگان محافظه کار مجلس، از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بودند.

خبرآنلاین به نقل از روزنامه اعتماد درباره این همایش نوشت: «گروه برگزار‌کننده مراسم نامش «کمیته صیانت از منافع ایران» بود، همان گروهی که مسوولیت تجمع در مقابل فرودگاه مهرآباد هنگام بازگشت روحانی از سفر نیویورک را پذیرفت، اما پرتاب کفش به سوی رییس‌جمهوری را گردن نگرفت.

شاکله آنها از جنبش عدالتخواهی ایران شکل گرفته است؛ جمعیتی که در انتخابات 24 خرداد هوادار سعید جلیلی بودند، مثل تقریبا تمام مهمانان روز شنبه‌شان در سفارت سابق امریکا. بیرون هم میان جمع‌های ده، بیست نفره بحث این بود که چگونه برنامه هسته‌یی و مذاکرات می‌تواند به روند سابق در دولت دهم بازگردد».
XS
SM
MD
LG