لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۱

رئیس آژانس امنیت ملی: تهدیدهای سایبری علیه آمریکا پیچیده‌تر شده است


مایک راجرز، رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا
مایک راجرز، رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا

رئیس یک آژانس اطلاعاتی آمریکا می گوید تهدیدهای سایبری که آمریکا را هدف قرار می دهند روز به روز بیشتر و پیچیده تر می شوند.

مایک راجرز، رئیس آژانس امنیت ملی، می گوید آمریکا هر روز با یک حمله سایبری جدی روبرو می شود و شدت و میزان پیشرفتگی این حملات نیز رو به افزون است.

مایک راجرز که روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در مقابل اعضای کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا حاضر شده بود تا شهادت دهد، گفت وقتی پای حملات سایبری به میان می آید، دیگران از آمریکا پیشی گرفته اند. او همچنین گفت آمریکا هنوز سیاست معینی برای مقابله با تهدیدهای سایبری ندارد.

سناتور جمهوریخواه جان مک‌کین نیز در این جلسه سنا نسبت به نبود چنین سیاستی در گذشته ابراز نگرانی کرد و گفت کابینه پرزیدنت ترامپ وعده داده بود تا طی ۹۰ روز پس از تحلیف چنین سیاستی را تنظیم و منتشر کند اما با گذشت ۹۰ روز از آغاز ریاست جمهوری آقای ترامپ، هنوز چنین سیاستی دیده نشده است.

آقای مک‌کین افزود: «کشور ما همچنان برای مقابله با این تهدیدات آمادگی ندارد.»

در کنار روسیه که پیشتر متهم شده است به حملات سایبری به آمریکا به قصد دخالت در انتخابات ریاست جمهوری، چین از دیگر کشورهایی است که بارها کامپیوترهای دولت آمریکا را هدف قرار داده و هک کرده است.

رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا حین تأکید بر ضرورت تنظیم سیاستی مشخص برای مقابله با تهدیدات سایبری، به اعضای کمیته سنا گفت اخیرا هیچ کاهشی در میزان حملات سایبری از سوی روسیه و یا چین مشاهده نشده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG