لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

کتاب «گوژپشت نوتردام» یک روز بعد از آتش سوزی کلیسای جامع پاریس پرفروش ترین کتاب آمازون شد


کاریکاتور «کریستینا کوریا فریل» از «کازیمودو» کاراکتر داستان «گوژپشت نوتردام» در حالی که ساختمان کلیسا را در آغوش گرفته است
کاریکاتور «کریستینا کوریا فریل» از «کازیمودو» کاراکتر داستان «گوژپشت نوتردام» در حالی که ساختمان کلیسا را در آغوش گرفته است

آتش سوزی در کلیسای تاریخی نوتردام در پاریس، میلیونها نفر را در سراسر دنیا اندوهگین کرد. بسیاری در شبکه های اجتماعی، تصاویر و نقل قول هایی را از کتاب مشهور «گوژپشت نوتردام» اثر جاودان «ویکتور هوگو» به اشتراک گذاشتند.

۲۴ ساعت پس از حادثه، نسخه فرانسوی این کتاب چاپ سال ۱۸۳۱ در صدر فهرست کتاب های پرفروش آمازون فرانسه قرار گرفت و نسخه های انگلیسی آن نیز دوباره در جدول پرفروش ها بالا آمدند.

کاربران در فضای مجازی از این اثر به عنوان دلیل اصلی عشق مردم دنیا به نوتردام یاد کرده اند.

زمانی که هوگو متولد شد، این کلیسای سبک گوتیک در شرایط خوبی قرار نداشت. ویکتور هوگو، «گوژپشت نوتردام» را برای جلب کردن توجه ها به معماری قرون وسطی پاریس نوشت. این کتاب داستان یک گوژپشت خوش قلب به نام «کازیمودو» را روایت می کند که ناقوس زن نوتردام است.

محبوبیت این اثر ادبی در زمان خود باعث شد نوتردام مطرح شود و به حفاظت از آن توجه بیشتری شود و شکوه را به نوتردام بازگرداند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif
XS
SM
MD
LG