لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

کره شمالی دو موشک دیگر پرتاب کرد


در حالی که مذاکرات بین ایالات محتده و کره شمالی متوقف شده است، گزارش‌ها حاکی از پرتاب دو موشک دیگر از سوی کره شمالی است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کره شمالی روز شنبه ۱۹ مرداد دو موشک بالستیک با برد کوتاه به درون دریا پرتاب کرده و این پنجمین پرتاب موشک کره شمالی در کمتر از سه هفته محسوب می‌شود.

این دو موشک پرتاب شده ساعاتی پس از آن شلیک شد که پرزیدنت ترامپ، به خبرنگاران گفت نامه‌ای با محتوای «بسیار خوب» از کیم جونگ اون، رهبر این کشور دریافت کرده است.

ارتش کره جنوبی نیز اعلام کرد که این موشک‌ها از منطقه‌ای در نزدیکی ساحل شرقی کره شمالی شلیک شده‌ و قبل از فرود در آب‌های میان شبه جزیره کره و ژاپن پرواز کردند.

کره شمالی در هفته‌های اخیر مجموعه ای از شلیک های آزمایشی سلاح های کوتاه برد را آغاز کرده و گفته است که تمرین های مشترک نظامی بین آمریکا و کره جنوبی ، آن را وادار به «توسعه ، آزمایش و استقرار ابزارهای قدرتمند لازم برای دفاع ملی کرده است.»

در حال حاضر کره شمالی نسبت به پرتاب‌های اخیر اظهار نظری نکرده است. این آزمایشات موشکی پس از متوقف شدن مذاکرات آمریکا و کره شمالی صورت گرفته است.

در روزهای گذشته کره جنوبی و ایالات متحده اعلام کردند که یک رزمایش مشترک برگزار خواهند کرد؛ اقدامی که به نوشته رویترز با انتقاد کره شمالی مواجه شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG