لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

نروژ مقررات مهاجرتی را سخت تر می کند


دولت نروژ به پناهجویان احتمالی گفته است قصد دارد مقررات مهاجرتی را سخت تر کند و ممکن است آنها را در صورتی که تقاضایشان رد شود، باز گرداند.

به گزارش اسوشیتد پرس، سخنگوی وزارت دادگستری نروژ روز شنبه در صفحه فیس بوک خود گفت هدف این سیاست عمدتا کسانی است که درخواست هایشان آشکارا مخدوش است، و افزود افرادی که داوطلبانه کشور را ترک کنند به زور بازگردانده خواهند شد.

وزیر دادگستری می گوید دولت راست میانه نروژ قصد دارد مزایای آوارگان را بالغ بر ۲۰ درصد کاهش دهد و برای مهار ورود پناهجویان مقررات مهاجرت را سخت تر کند.

مقامات تخمین می زنند نروژ با جمعیت پنج میلیونی، امسال بالغ بر ۲۵ هزار آواره، اکثرا از سوریه ، افغانستان و عراق را خواهد پذیرفت.

در این میان، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بر نیاز به توزیع سریعتر آوارگان در اروپا تاکید کرده است.

در حالی که رهبران اتحادیه اروپا برای برگزاری جلسه ای با همتایان آفریقایی خود در این هفته آماده می شوند، مرکل روز شنبه در پیام ویدیوئی هفتگی خود گفت چگونگی پرداختن به وضعیت مهاجران، واقعیتی است که در برابر تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یا دست کم آنهایی که پیمان شنگن را امضا کردند، قرار دارد.

رهبران اتحادیه اروپا و آفریقا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بروکسل ملاقات خواهند کرد. مرکل گفت رهبران اروپا در این باره که کدام کشورها می توانند با پس گرفتن پناهجویانی که در خواست هایشان رد می شود موافقت کنند، مذاکره خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG