لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۷

پیانونوازی آهنگساز سریال"دکتر ژیواگو" روی دریای یخ‌زده در قطب شمال


لودوویکو اناودی در حال نواختن پیانو در وسط آب‌های اقیانوس منجمد شمالی در نروژ
لودوویکو اناودی در حال نواختن پیانو در وسط آب‌های اقیانوس منجمد شمالی در نروژ

یک پیانیست ایتالیایی که شهرت جهانی دارد، برای جلب توجه جهانی برای حفظ محیط زیست در کشورهای اسکاندیناوی و شمال اروپا، بر روی یک قطعه یخ یک قطعه موسیقی اجرا کرد.

لودوویکو اناودی (Ludovico Einaudi)، آهنگساز و پیانیست ایتالیایی یک قطعه موسیقی به نام "مرثیه ای بر قطب شمال" را روی تخته ای معلق در اقیانوس منجمد شمالی اجرا کرد. این اجرا در قالب برنامه ای با عنوان "صلح سبز" برای حفظ محیط زیست قطب بود.

اناودی قبول کرد که به کمپین صلح سبز بپیوندد و برای اجرای موسیقی ای منحصر به فرد در دمای زیر صفر درجه به مجمع الجزایر سوالبارد در آب های منجمد نروژ سفر کند.

او گفت: "آمدن به اینجا تجربه ای باورنکردنی است. پاکیزگی هوا را حس می کنید. آسیب پذیری منطقه را حس می کنید. خوشحالم که به اینجا آمده ام. خوشحالم که به این کمپین پیوسته ام."

اناودی که در مقابل پس زمینه ای از یخچال والنبرگبرین پیانو می نواخت توضیح داد که با نواختن پیانو می خواسته از صدای هشت میلیون نفر کسانی که از سراسر جهان خواستار حفظ محیط زیست منطقه قطبی هستند، حمایت کند.

او افزود: "قطب شمال دشتی تهی نیست. پر از زندگی است و محیطی است که برای اکوسیستم ما خیلی با ارزش است. هر چیزی که در قطب شمال رخ می دهد روی کل جهان تأثیر می گذارد و الان در خطر است. چرا که در حالیکه یخ ها آب می شوند، صنایع شروع به سوء استفاده کردن می کنند. وارد منطقه می شوند و آن را استثمار می کنند. ما باید جلوی این کار را بگیریم و منطقه را نجات دهیم."

اناودی که بیشتر به خاطر آهنگسازی برای فیلم های "قوی سیاه" و "دکتر ژیواگو" شهرت دارد با کشتی صلح سبز، "آرکتیک سانشاین" سفر کرد و در کنوانسیون اوسپار نیز شرکت داشت.

کنوانسیونی اوسپار با حضور پانزده کشور و اتحادیه اروپا، برای بهبود وضعیت محیط زیست در آبهای شمال شرقی اقیانوس اطلس تلاش می کند.
سازمان غیر دولتی صلح سبز ویدیوی اجرای موسیقی اناودی را در روز اول نشست اوسپار منتشر کرد.

XS
SM
MD
LG