لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۸

کره شمالی بار دیگر کره جنوبی را به حمله نظامی تهدید کرد


کره شمالی، کره جنوبی را به اقدام نظامی علیه این کشورتهدید کرده است.

تهدید نظامی جدید کره شمالی به طور همزمان با تلاش این کشور برای مذاکره با سئول و از سرگیری پروژه گردشگری مشترک بین دو کشور صورت گرفته است.

تلویزیون دولتی کره شمالی روز دوشنبه اعلام کرد ارتش این کشور به منظور خنثی کردن آن چه که توطئه های سئول به هدف بی ثباتی کره شمالی نامیده است، «اقدامات جدی» اتخاذ خواهد کرد.

بنا به گزارش تلویزیون دولتی کره شمالی، پیونگ یانگ با یک «نیروی نظامی و صاعقه وار فوق مدرن و درسطح استانداردهای جهانی» از خود دفاع خواهد کرد که تا به حال به طور علنی افشا نشده بود.

به نظرمی رسد تهدید کره شمالی واکنشی به انتشار گزارش های اخیر مبنی برتصمیم کره جنوبی برای کنترل نا آرامی ها درکره شمالی باشد.

پیونگ یانگ هم چنین از ارسال جزوه های تبلیغاتی کره جنوبی با بالون به کره شمالی و نیز گشت های نظامی کره جنوبی درمرزهای دریایی غربی مورد اختلاف نظر بین دو کشور ابراز نارضایتی کرده است.

مقامات طرفین روز دوشنبه درشهرکائسانگ درکره شمالی ملاقات کردند تا پیرامون صدور روادید گردشگری برای شهروندان کره جنوبی گفتگو کنند.روزگاری، میلیون ها دلار درآمد سالانه، ثمره این دیدارها بود که به اقتصاد ضعیف و شکننده کره شمالی کمک می کرد.

XS
SM
MD
LG