لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۳

در آستانه ملاقات روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی، رهبر کره شمالی درباره مذاکرات خط و نشان کشید


«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، گفت «اشتباه محاسباتی» دشمنان باعث شده که تصور کنند تحریم‌ها می‌تواند باعث شکست این کشور شود.

به گزارش رویترز، رهبر کره شمالی در جریان نشست حزب حاکم کره شمالی، خواستار آن شد که سیاست‌های اتکا به خود ادامه پیدا کند.

رهبر کره‌شمالی در این سخنرانی نامی از دشمنان نبرده، اما خبرگزاری رویترز نوشت که احتمالا منظور او دولت آمریکا است و انتظار می‌روند پیونگ‌یانگ موضع سرسختانه‌تری مقابل واشنگتن اتخاذ کند.

اظهارات رهبر کره شمالی در حالی این اظهارات را بیان کرده که رئیس جمهوری کره جنوبی برای دیدار با پرزیدنت ترامپ راهی واشنگتن شده است.

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده، درماه فوریه در شهر هانوی ویتنام برای دومین بار با کیم جونگ اون دیدار کرده بود. این دیدار اما بدون رسیدن به توافق، ناتمام ماند.

رهبر کره شمالی بر لغو کلیه تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه کشورش اصرار دارد؛ در حالی که دولت پرزیدنت ترامپ تاکید دارد تا خلع سلاح کامل و قابل راستی آزمایی هسته‌ای، تحریم‌ها باقی خواهد ماند.

قرار است که مون جائه این، رئيس جمهوری کره جنوبی، در سفر به واشنگتن با پرزیدنت ترامپ دیدار کند.

کره جنوبی پیشتر پیشنهاد کرده بود گفت‌وگوهای سه‌جانبه برای آغاز مجدد مذاکره‌ها پیرامون عاری‌سازی شبه جزیره کره از سلاح هسته‌ای انجام شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG