لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۷

جری ادامز پس از ۵ روز بازداشت آزاد شد


جری ادامز رهبر حزب شیف فین
جری ادامز رهبر حزب شیف فین

جری ادامز رهبر حزب شین فین، که از روز چهارشنبه برای ادای توضیح در ارتباط با دخالت ارتش جمهوری خواه ایرلند در حوادث مربوط به دهه ها پیش حدود ۵ روز در بازداشت پلیس بود، روز یکشنبه بدون هیچ اتهام قانونی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آزادی این چهره شناخته شده صحنه سیاسی ایرلند شمالی از اداره مرکز تحقیقات پلیس در غرب بلفاست، به دلیل تجمع گروهی در مقابل آن ساختمان که خواستار اجرای عدالت در مورد قربانیان ارتش جمهوری خواه ایرلند بودند، با تاخیر انجام شد.

در بیانیه ای که پلیس ایرلند به همین مناسبت منتشر کرده آمده است که آقای ادامز بطور رسمی آزاد شده و حزب شین فین هم اعلام کرده که وی قرار است تا ساعاتی دیگر در یک نشست مطبوعاتی به پرسش های خبرنگاران پاسخ دهد.

پلیس ایرلند روز چهارشنبه آقای ادامز را برای بازجوئی در رابطه با ربایش جین مک کانویل، بیوه ۳۷ ساله و مادر ۱۰ فرزند، در سال ۱۹۷۲ و قتل او دستگیر کرده بود. طرفداران او می گویند این بازداشت با انگیزه سیاسی صورت گرفته و تلاشی است عمدی برای تأثیر گذاشتن بر نتیجه انتخابات.

با این حال، به گزارش آسوشیتدپرس، تحقیقات از جری آدامز ۶۵ ساله هنوز به اتمام نرسیده است چرا که پلیس مستندات مربوط به پرونده را به دادستانی ایرلند شمالی ارسال کرده و این احتمال وجود دارد که به طرح اتهامات جدیدی منجر شود. آقای ادامز هر نوع دخالتی را در این قتل انکار می کند.
XS
SM
MD
LG