لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۹

برگزاری رژه گسترده نظامی در کره شمالی


کیم جونگ اون، فرزند کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی
کیم جونگ اون، فرزند کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی

فرزند کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی، که به عنوان جانشین او انتخاب شده است، روز یکشنبه همراه با پدرش در مراسم بزرگترین رژه نظامی کره شمالی ظاهر شد.

کیم جونگ اون ۲۷ ساله، در مراسم شصت و پنجمین سالروز حاکمیت حزب کمونیست در کره شمالی، همراه با پدرش مراسم این روز را تماشا و نظارت می کرد.

در این مراسم در حالی که هزاران سرباز در خیابان های پیونگ یانگ رژه می رفتند مردم تماشاچی آنان را تشویق می کردند. این مراسم شبیه به رژه های نظامی شوروی سابق در زمان جنگ سرد بود.

این مراسم به صورت زنده از تلویزیون دولتی کره شمالی به نمایش در آمد. این اقدام در کره شمالی که برنامه های تلویزیونی را شدیدا سانسور می کند، امری غیر عادی به شمار می رود.

مراسم رژه شامل نمایش تانک، موشک و دیگر تسلیحات نظامی کره شمالی نیز بود.

کیم جونگ اون، به تازگی به شکل رسمی به عنوان جانشین پدرش برای رهبری آینده کره شمالی معرفی شد.

اواخر ماه گذشته میلادی، کیم جونگ اون در کمیته مرکزی حزب کارگران در کنفرانس حزب معرفی و به عنوان ژنرالی ۴ ستاره، به سمت نایب رییس کمیسیون قدرتمند نظامی منصوب شد.

او با این که ژنرال است اما علی رغم پیش بینی بسیاری از تحلیلگران در مراسم روز یکشنبه با لباس غیر نظامی ظاهر شد.

مراسم شصت و پنجمین سالروز حاکمیت کمونیسم بر کره شمالی، شامگاه جمعه با آتش بازی در آسمان پیونگ یانگ آغاز شد. در روز شنبه، کیم جونگ اون طی حضور نادر پدرش در مراسم موسیقی و رقص در استادیوم پیونگ یانگ نیز او را همراهی کرد.

کیم جونگ ایل، رهبر ۶۸ ساله کره شمالی، ظاهرا به دنبال سکته در سال ۲۰۰۸، از کار افتاده شده است.

XS
SM
MD
LG