لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

هکرهای کره شمالی بیش از یک میلیارد دلار از نهادهای مالی جهان سرقت کردند


نهادهای مالی در بیش از یازده کشور جهان هدف دزدی سایبری هکرهای حکومت کره شمالی قرار گرفته اند. این هکرها بیش از یک میلیارد دلار از سراسر جهان را به سرقت برده و برای حکومت کمونیستی تامین مالی می کنند.

روزنامه آمریکائی پلیتیکو در مقاله مفصلی به شرح عملیات هکرها و حمله سایبری آنها پرداخته و می نویسد شرکت فایر آی (به انگلیسی: FireEye) از این گروه با نام رمز APT38 یاد کرده و گفته است آنها در سال ۲۰۱۶ با دستبرد سایبری به بانکهای جهان بزرگ ترین سرقت سایبری در تاریخ را انجام داده اند و این عمل همچنان ادامه دارد.

حکومت کره شمالی طی چند سال گذشته با تکمیل کردن ارتش های سایبری خود، مخرب ترین حمله های دیجیتالی در سراسر جهان را مرتکب شده و از این راه درآمد کسب می کند.

وزارت دادگستری فدرال آمریکا در سال ۲۰۱۴ علیه «پارک جین هیوک» از کره شمالی اعلام جرم کرد.

این شخص به سایت شرکت سونی حمله سایبری کرد، ۸۰ میلیون دلار از بانک بنگلادش به سرقت برد و بد افزار «واناکری» (به انگلیسی: WannaCry) را در فضای دیجیتالی منتشر ساخته بود.

فایر آی می گوید «گروه لازاروس»، گروه هکرهای حکومت کره شمالی، عمدتا نهادهای مالی سراسر جهان را مورد حمله قرار می دهند و میلیونها دلار از کشورهای مختلف را به نفع پیونگ یانگ به سرقت می برند. آنها از نرم افزاری استفاده می کنند که نمی شود آن را ردیابی کرد و به طور میانگین تا ۱۱۵ روز می تواند در شبکه سایت هدف قرار گرفته پنهان بماند و فعالیت کند.

به گفته «ساندرا جویس» نایب رئیس اطلاعات جهانی شرکت فایر آی، این گروه هکر خطرناک با تخریب و آسیب رساندن به شبکه های مالی جهانی، ماموریت خود در سرقت پرحجم خود را انجام می دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG