لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۲

تهدیدهای پیونگ یانگ،بی تاثیر بر زندگی مردم در سئول


درحالیکه پیونگ یانگ از خارجیان مقیم کشورش خواسته است تا کره شمالی را جهت اجتناب از کشمکش های احتمالی ترک کنند، اما هشدارهای این کشور اخلالی در زندگی روزانه در سئول نداشته است.

تلویزیون دولتی کره شمالی روز سه شنبه با پخش پیامی، از توریست ها و شرکتهای خارجی خواسته است تا کره جنوبی را تخلیه کنند زیرا خطر آنچه که پیونگ یانگ آنرا «جنگ هسته ای» در منطقه خواند افزایش یافته است.

اما اوضاع در سئول پایتخت کره جنوبی مثل هر روز دیگر عادی است و هیچ نشانی از تخلیه شهر نیز به چشم نمیخورد.

کره شمالی هفته پیش نیز هشدار مشابهی را به سفارتخانه های کشورش صادر کرد و از دیپلماتها خواست تا پیونگ یانگ را قبل از روز چهارشنبه تخلیه کنند. اما هیچ سفارتخانه ای از این پیام پیروی نکرد. جی کارنی سخنگوی کاخ سفید این تهدیدها را سخنانی شعار گونه خواند و گفت چنین تهدیدی نه تنها به اوضاع کمکی نمیکند بلکه فقط کره شمالی را در انزوای بیشتری فرو میبرد.

سخنگوی کاخ سفید در همین رابطه افزود رهبری کره شمالی بهتراست تمرکز خود را بر توسعه اقتصادی و کمک به شهروندان کشورش معطوف کند، شهروندانی که نیاز مبرم به توسعه اقتصادی دارند تا به توسعه برنامه موشکی.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز با ابراز نگرانی از این شرایط گفت تنشهای موجود در شبه جزیره کره به سطحی بسیار خطرناک رسیده است.
XS
SM
MD
LG