لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۳

کره شمالی: زمان «تسویه حساب با آمریکا» رسیده است


کره شمالی می گوید رهبر این کشور دستور داده است واحدهای موشکی برای حمله به پایگاه های نظامی آمریکا در کره جنوبی و اقیانوس آرام به حالت آماده باش در آید. این تازه ترین تهدید نظامی کره شمالی طی چند روز اخیر است.

اقدام به آماده باش کره شمالی، پس از آن صورت می گیرد که دو بمب افکن رادار گریز آمریکایی برفراز شبه جزیره کره و در یک نمایش قدرت به پرواز درآمدند.

وزارت دفاع ملی کره جنوبی می گوید نمی تواند گزارش های مربوط به افزایش فعالیت های واحد های موشکی برد متوسط و برد بلند کره شمالی در روز جمعه را تایید کند. اما این وزارتخانه تایید کرد که مسوولان اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا نظارت بر واحدهای موشکی کره شمالی را افزایش داده اند.

یونهاپ خبرگزاری نیمه رسمی کره جنوبی در سئول به نقل از یک منبع نظامی گزارش داده بود که تحرکات خودروها و نیروها در سایت های موشکی برد بلند و برد متوسط کره شمالی در چند روز اخیر «به شدت» افزایش یافته است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دیداری با ژنرال های بلند پایه خود که در نیمه شب پنجشنبه صورت گرفت دستوری را صادر کرد که براساس آن ارتش پیونگ یانگ باید «تکلیف آمریکای امپریالیست» را روشن کند.

کره شمالی از زرادخانه های دوره شوروی سابق یعنی موشکهای اسکاد برد کوتاه، برخوردار است که میتواند کره جنوبی را هدف قرار دهد.
اما موشک های برد بلند پیونگ یانگ در تئوری میتوانند پایگاههای آمریکا را در اقیانوس آرام هدف قرار دهند.

بمب افکنهای بی -2 که می تواند از سپر رادار دشمن عبور و تحت هر شرایط جوی، پرواز و هدف خود را بمباران کند، روز پنجشنبه از آمریکا به شبه جزیره کره پرواز و سپس به پایگاه های خود در آمریکا باز گشتند.

کره شمالی تهدید به حمله پیشگیرانه به آمریکا را چند هفته پیش آغاز کرد. کره شمالی به دلیل برنامه های نظامی اتمی اش و برنامه موشک های بالیستیک خود تحت تحریم های سازمان ملل متحد قرار دارد.
XS
SM
MD
LG