لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۱

کره شمالی ممکن است در آستانه انجام یک حمله سایبری بزرگ باشد


روزنامه نیویورک پست نوشت: بر مبنای یک پژوهش جدید، کره شمالی عملیات واحد پیچیده جاسوسی سایبری اش را برای آمادگی در راستای حمله به صنایع هوا فضا و دفاعی گسترش داده است.

واشنگتن پست گزارش داده بود که «فایر آی»، شرکت امنیت سایبری مستقر در کالیفرنیا، می گوید یک گروه وابسته به پیونگ یانگ با استفاده از حفره های اینترنتی قصد انجام حمله سایبری و نمایش «تهدیدی پیشرفته» را دارد.

رژیم های یاغی اینترنت را بر روی مردم عادی خودشان می بندند، اما وقت و پول فراوانی را صرف ساختن یک ارتش سایبری می کنند که بتواند به دیگر کشورها از جمله کره جنوبی چیره شود.

جان هولتکوئیست، مدیر بخش تحلیل اطلاعات شرکت «فایر آی»، می گوید: «نگرانی ما این است که از این امکان برای حملاتی با هدف از هم گسیختن سیستم استفاده شود تا یک ماموریت جاسوسی کلاسیک که می دانیم کره شمالی معمولا درگیر انجام آن است.»

«فایر آی» گفت «اطمینان بالایی» دارد که گروهی موسوم به «اِی پی تی ۳۷» در پس چندین حمله بر مبنای آسیب پذیری سیستم نه تنها در کره جنوبی بلکه در ژاپن، ویتنام و خاورمیانه بوده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG