لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۱

در پی شیوع کرونا؛ کره شمالی احتمالا تعدادی از دیپلمات‌های خارجی را به روسیه منتقل کرده است


در حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان افزایش یافته است، گزارش ها حاکی است که کره شمالی دیپلمات‌های تعدادی از کشورها را به روسیه فرستاده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرواز ویژه کره شمالی که حامل احتمالاً ده ها تن از دیپلمات‌ها و سایر افراد خارجی بوده، روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه به روسیه رسیده است.

کره شمالی تا کنون موردی از بیماری کووید ۱۹ را به شکل علنی تاکید نکرده است اما رسانه‌های دولتی این کشور گزارش داده‌اند که هزاران نفر به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیرانه در قرنطینه هستند.

همچنین سفیر بریتانیا در پیونگ یانگ با انتشار عکس‌هایی با ابراز ناراحتی از خداحافظی با همکارانش در سفارت‌های آلمان و فرانسه که دفترشان به طور موقت در کره شمالی بسته شده است، گفت سفارت بریتانیا در این کشور باز خواهد ماند.

وزارت خارجه فرانسه هفته گذشته تایید كرده بود كه قصد دارد به طور موقت دفتر همکاری خود را در پیونگ یانگ ببندد.

بسیاری از کارشناسان می گویند کره شمالی به دلیل کمبود مزمن وسایل پزشکی و نداشتن زیرساخت‌های بهداشتی استاندارد در برابر بیماری های عفونی بسیار آسیب پذیر است.

یک رادیوی دولتی کره شمالی روز یکشنبه گزارش داد که مقامات هفته گذشته هزار و۲۰ نفر را از قرنطینه در استان کانگون و ۲هزار و ۶۳۰ نفر دیگر در استان جاگانگ رها ساخته‌اند.

پیشتر گزارش شده بود که ۷هزار نفر در کره شمالی قرنطینه شده بودند. از سوی دیگر کره شمالی اعلام کرده است که ۲۲۱ تبعه خارجی را از یک قرنطینه یک ماهه آزاد کرده است. اما به نظر می رسد که دست کم ۱۶۰ تبعه خارجی دیگر در قرنطینه باقی مانده باشند زیرا ابتدا اعلام شده بود که ۳۸۰ تبعه خارجی تحت نظارت دقیق پزشکی در قرنطینه قرار دارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG