لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

گردهمایی کم سابقه خانوادگی در آمریکا


مون جائه پاک در کنار خواهرش کیونگ - پیونگ یانگ، سال ۲۰۱۱
مون جائه پاک در کنار خواهرش کیونگ - پیونگ یانگ، سال ۲۰۱۱

دولت کره شمالی در اقدامی کم سابقه به یک پزشک کره ای–آمریکایی اجازه داد که خاکستر خواهر درگذشته اش را به آمریکا منتقل کند.

مون جائه پاک، پزشک متخصص قلب ساکن ایالت میشیگان آمریکا، هفته گذشته در بازگشت از کره شمالی قسمتی از خاکستر خواهرش کیونگ، که مانند میلیون ها کره ای دیگر پس از پایان جنگ و تقسیم کره به دو قسمت شمالی و جنوبی از یکدیگر جدا افتاده بودند، را با خود به آمریکا آورد.

دکتر پاک که اینک هشتاد سال دارد به صدای آمریکا گفت بسیار خوشحال است که خواهر درگذشته اش در نهایت در کنار اعضای خانواده خود در آمریکا دفن خواهد شد.

کیونگ خواننده اپرا بود و سال ۲۰۱۲ در پیونگ یانگ درگذشت. دکتر پاک می گوید مادرش سال ۲۰۰۵ در حال احتضار نام کیونگ را بر زبان آورده بود.

دکتر پاک سال ۱۹۹۵ برای نخستین بار پس از ۴۴ سال جدایی توانسته بود خواهرش را در پیونگ یانگ ملاقات کند. یکی از برنامه های رادیویی شبکه پی بی اس آمریکا ترتیب ملاقات آمریکایی های کره ای تبار با خویشاوندان جدامانده شان در کره را داده بود.

وی تا آن موقع نمی دانست که خواهرش زنده است یا نه. پس از دیدار سال ۱۹۹۵، دکتر پاک سالی یک بار برای کمک های انساندوستانه به کشور فقرزده کره شمالی می رفت و در طی این سفرها به خواهرش نیز سر می زد.

قسمتی از خاکستر کیونگ به زودی در گورستانی در شیکاگو در کنار مادرش به خاک سپرده می شود. بخش دیگری از خاکستر وی نزد خانواده اش در کره شمالی باقی می ماند.
XS
SM
MD
LG