لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۸

کره شمالی پسر کیم یونگ ایل را بعنوان فرمانده عالی می ستاید


آرشیو
آرشیو

خبرگزاری دولتی کره شمالی روز شنبه کیم یونگ اون را بعنوان «فرمانده عالی» ارتش ستود، و بنظر می رسد انتقال قدرت به نسل دوم در کشور استالینیستی به آرامی پیش می رود.
این نخستین بار است که یکی از رسانه های رسمی کره شمالی از عنوان فرمانده عالی برای رهبر جدید، که یک ژنرال چهار ستاره است، علیرغم تجربه نظامی کم و سن پایین، استفاده کرده اند. این عنوان را کیم یونگ ایل، پدر کیم یونگ اون بر عهده داشت.
کره جنوبی روز شنبه اعلام کرد برای ادای احترام به رهبر سابق کره شمالی دو گروه به پیونگ یانگ خواهد فرستاد.
یک سخنگوی وزارت وحدت کره جنوبی گفت هیچ مقام دولتی به کره شمالی نخواهد رفت. بستگان کیم دای جونگ رییس جمهوری سابق کره جنوبی و رییس گروه صنعتی هوندای سرپرستی هیات های اعزامی را برعهده خواهند داشت.
در این میان، فعالان کره جنوبی چندین بالون عظیم حامل اعلامیه های ضد رژیم و صدها جفت جوراب زمستانی که می تواند در بازار سیاه برای غذا مبادله شود، به کره شمالی فرستادند. در گذشته، پیونگ یانگ تهدید کرده است از آتش توپخانه علیه مردمی که در مرز کالاهای قاچاق رد و بدل می کنند، استفاده خواهد کرد.
کره شمالی روز پنجشنبه آغاز عصر کیم یونگ اون را اعلام کرد، و او را «جانشین» دستاوردهای انقلابی کشور و «رهبر مردم آن» نامید.
در سئول، لی میونگ باک رییس جمهوری کره جنوبی روز پنجشنبه به رهبران سیاسی در سئول گفت تغییر فرماندهی در کره شمالی می تواند به افزایش انعطاف پذیری در مناسبات دو کشور منجر شود.
مذاکره کننده اتمی اصلی کره جنوبی برای آنچه رسانه های کره جنوبی آنرا جلسه ای فوق العاده که بر امنیت منطقه ای، بویژه توانایی های اتمی کره شمالی متمرکز است توصیف می کنند، وارد پکن شده است.

XS
SM
MD
LG