لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۰

خشونت جنسی علیه زنان و دختران در کره شمالی شایع است


گزارشی از نیکولا اسمیت در وبسایت روزنامه تلگراف

اگر زنان کره شمالی فرصت این را داشتند، آن ها هم می گفتند «#من هم»؛ این یافته های یک گزارش مستند از خشونت جنسی فراگیر علیه زنان و دختران در کره شمالی است که روز پنج شنبه منتشر شده است.

بنا بر این گزارش که در روز جهانی زن منتشر و بر مبنای شهادت بیش از چهل زن گریخته از کره شمالی تهیه شده است، تعرض و آزار جنسی در سراسر جامعه زن ستیز کره شمالی شیوع دارد.

جیمز برت، نویسنده این گزارش، از پروژه «ابتکار آینده کره»، می گوید: «ما می دانستیم این معضل در نهادهای دولتی فراگیر است، اما دریافتیم که در سراسر جامعه رایج است. این یک هنجار اجتماعی است و به چالش کشیده نشده است.»

نویسنده گزارش هشدار می دهد آزار گسترده زنان در کره شمالی نباید در میان تلاش های دیپلماتیک فعلی بر سر برنامه هسته ای و تسلیحاتی پیونگ یانگ مورد بی اعتنایی قرار بگیرد.

نقض حقوق بشر در کره شمالی شامل اعدام زندانیان و شرایط سخت در اردوگاه های کار اجباری به کفایت مستند شده، اما خشونت جنسی روزمره علیه زنان در آن کشور مورد توجه کافی قرار نگرفته است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG