لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۳

آمریکا، کانادا و مکزیک: فیفا میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ را زودتر مشخص کند


ایالات متحده، کانادا و مکزیک، سه کشور آمریکای شمالی که خواستار میزبانی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ هستند، روز سه شنبه از فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، خواستند روند انتخاب میزبان این رقابت‌ها را زودتر آغاز کرده و نتیجه را تا ژوئن ۲۰۱۸، یعنی دو سال پیش از موعد، مشخص کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فدراسیون‌های فوتبال سه کشور در نامه‌ای به فیفا که به رؤیت این خبرگزاری نیز رسیده است، از این عالی‌ترین نهاد بین‌المللی فوتبال خواسته‌اند که درخواست آنها را در جریان کنگره سالانه خود - که قرار است ماه آینده میلادی در بحرین برگزار شود - بررسی کند.

روند ارسال تقاضای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ از روز دوشنبه در نیویورک آغاز شد و به عقیده فدرسیون‌های این سه کشور، پیشنهاد آنها می‌تواند گزینه‌ای منطقی برای ۲۱۱ عضو فیفا باشد، که طبق برنامه ریزی قبلی قرار است در ماه مه ۲۰۲۰ میزبان نهایی این رقابت‌ها را انتخاب و معرفی کند.

تسریع در این روند می‌تواند در نشست ۱۱ ماه مه (۲۱ اردیبهشت) در منامه پایتخت بحرین بررسی شود.

در صورت تایید این پیشنهاد، فیفا می‌تواند از تشکیلات خود در زوریخ سوئیس بخواهد تا پایان ۳۱ مارس ۲۰۱۸، مقدمات فنی و عملیاتی برای انتخاب نهایی میزبان را فراهم کند و در آن صورت فرصت کافی برای معرفی میزبان در کنگره سالانه بعدی فیفا در مسکو، پایتخت روسیه، وجود خواهد داشت.

کشورهای آمریکای جنوبی و آفریقا رقبای ایالات متحده، کانادا و مکزیک برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ هستند؛ اما پیشتر برزیل در سال ۲۰۱۴ و آفریفای جنوبی در سال ۲۰۱۰ میزبان این رقابت‌ها بوده‌اند و این سه کشور آمریکای شمالی امیدوارند این بار نوبت میزبانی به کشورهای آنها برسد.

جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، و جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار خواهند شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG