لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۴

چالش نوروز؛ تبریک نوروز به زبان فارسی


چالش نوروز با هشتگ Livetogether# همچنان در فضای مجازی ادامه دارد. این چالش پیش از فرارسیدن بهار و نوروز ۱۳۹۶ در شبکه های اجتماعی سر و صدای زیادی به پا کرد.

هدفش همزیستی است و توسط تعدادی از آمریکاییان ایرانی تبار راه اندازی شده تا غیرایرانیان را با سنت نوروز آشنا کند. Livetogether# هم به معنای زندگی در کنار هم است و هم به معنای ویدئوی «زنده» با یکدیگر.

در این چالش، ایرانی ها در ویدئوی زنده فیس بوکی به یکی از دوستان غیر ایرانی خود یاد می دهند چطور به فارسی تبریک نوروز بگویند.

بسیاری در چالش نوروز شرکت کرده اند. پایه گذار شبکه اجتماعی و شغل یابی لینک دین رید هافمن با کمک هادی پرتویی بنیانگذار شرکت غیرانتفاعی Code.org نوروز را تبریک گفت.

روبرتو کارلوس فوتبالیست برزیلی که به زبان خودش توضیحی داد و همراه با دوست ایرانی اش نوروز را تبریک گفت.

ویل آی ام از گروه بلک آید پیز که ویدئویی تک نفره به اشتراک گذاشت.

کرت راسل، بازیگر هالیوود که در یک مهمانی چالش نوروز را پذیرفت.

و مأمور پلیس کالیفرنیا که برای پنچرگیری یک ایرانی که کنار جاده مانده بود درگیر این چالش شد.

هدف از این چالش، کنار گذاشتن تفاوتها و تصویر کردن زیبایی فرهنگهایی است که در آمریکا به یکدیگر پیوند خورده اند و این کشور را رنگارنگ کرده اند.

چندی پیش نیز ماز جبرانی، کمدین ایرانی تبار در برنامه پرمخاطب استیون کولبر به این چهره محبوب تلویزیونی یاد داد نوروز را تبریک بگوید؛ اقدامی که با استقبال ایرانی ها در گوشه و کنار دنیا روبرو شد.

چالش #Livetogether قرار است فرهنگهای دیگر را نیز در بر بگیرد از جمله مکزیکی ها برای جشن سینکو دو مایو و دگرباشان در ماه تجلیل از دگرباشان جنسی.

XS
SM
MD
LG