لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۵

پزشک زندان ضربه شديد به سر نوری زاد را تایید کرد


کلمه: پزشک زندان ضربه شديد به سر محمد نوری زاد را ضربه مغزی تشخيص داده است
کلمه: پزشک زندان ضربه شديد به سر محمد نوری زاد را ضربه مغزی تشخيص داده است

در حال حاضر آقای نوری زاد در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد

گزارش های خبری از ايران حاکی است که مأموران زندان اوين، محمد نوری زاد، نويسنده و کارگردان را که در بازداشت به سر می برد، مورد ضرب و شتم شديد قرار داده اند.

به گزارش خبرنگار کلمه روز سه شنبه از محمد نوری زاد خواسته شده بود برای هواخوری از سلول خارج شود اما در حين هواخوری ۵ نفر از مأموران امنيتی زندان اوين او را به شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند.

گزارش می افزايد ضربه شديدی به سر نوری زاد وارد شده است که پزشک زندان آن را ضربه مغزی تشخيص داده است.

در حال حاضر آقای نوری زاد در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی به خانواده خود اعلام کرده است چنانچه اين وضعيت ادامه يابد، زنده نخواهد ماند.

محمد نوری زاد در ماه های گذشته سه نامه به رهبر و همچنين رئيس قوه قضائيه جمهوری اسلامی نوشته بود که آنها را در وبلاگ خود منتشر کرد و در پی آن به اتهام توهين به رهبر جمهوری اسلامی و رئيس قوه قضاييه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می برد.

جعفر پناهی روز پنجشنبه در پی پنجمين روز اعتصاب غذای خشک با فريده غيرت وکيل مدافع خود، و نيز خانواده اش ملاقات کرد

در اين ملاقات که دادستان تهران نيز حضور داشت جعفر پناهی اعلام کرد تا متحقق شدن سومين خواسته اش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.

پيشتر آقای پناهی با انتشار نامه ای اعلام کرده بود دست به اعتصاب غذا می زند و شروطی را برای پايان دادن به اعتصاب غذا مطرح کرده بود. آزادی بدون قيد و شرط تا تشکيل دادگاه و صدور حکم قطعی شرط سومی است که پناهی خواهان تحقق آن، به منظور پايان دادن به اعتصاب غذا شده است.

زندانيان سياسی بندهای ۷ و ۸ اوين اعلام کرده اند که همزمان با زندانيان سياسی بند ۳۵۰ روزه سياسی خواهند گرفت

به گزارش وب سايت کلمه زندانيان بند ۳۵۰ اوين که پيش از اين در يک حرکت اعتراضی اقدام به گرفتن روزه سياسی کرده بودند اعلام کرده اند که روزه سياسی خود را ادامه خواهند داد. همزمان زندانيان بندهای ۷ و ۸ اوين نيز خبر از پيوستن خود به اين روزه سياسی داده اند. اين زندانيان پيش از اين با صدور بيانيه هايی اعلام کرده بودند که از اول خرداد ماه تا سالروز انتخابات رياست جمهوری به روزه سياسی دست خواهند زد.

اين زندانيان در تماس های خود خواستار آن شده اند تا خانواده های زندانيان و ديگر مخالفان آنان را در اين حرکت اعتراضی همراهی کنند.

يک دادگاه تجديد نظر در ايران حکم ۴ سال حبس مهدی اقبال عضو جبهه مشارکت و قاری دعای کميل در مراسم های دعا خوانی اصلاح طلبان را تاييد کرد

به گزارش وب سايت جرس ۲ سال از اين حکم مربوط به اتهام توهين به رهبر جمهوری اسلامی است.

مهدی اقبال آبان ماه سال گذشته بازداشت و روانه زندان اوين شد.

XS
SM
MD
LG