لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۷

گزینه احراز مقام دوم پنتاگون مقابل ادعاهای تعرض جنسی می‌ایستد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ژنرال نیروی هوایی جان هایتن، گزینه نائب رئیسی ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده، از خودش در برابر ادعاهای تعرض جنسی دفاع می کند.

ژنرال هایتن در جلسه بررسی صلاحیتش در کمیته نیروهای مسلح سنا گفت: «این ادعاها نادرست است.»

هایتن اکنون رئیس «فرماندهی استراتژیک ایالات متحده» - نهاد اداره‌کننده قابلیت‌های هسته‌ای آمریکا - است، گفت: «این جا ایالات متحده آمریکا است. حقیقت باید مهم باشد.»

کاترین اسپِلِتستوسر، سرهنگ نیروی زمینی ایالات متحده، این ژنرال چهار ستاره را متهم کرده که در سال ۲۰۱۷ بدن خود را به شکلی نامناسب به او مالیده و او را بر خلاف میلش بوسیده است. او پس از جلسه سنا به خبرنگاران گفت که مدعی‌علیه در شهادت روز سه‌شنبه خود اظهارات نادرستی را بیان کرده است.

تحقیقات درباره ادعاهای این سرهنگ نیروی زمینی به تهیه گزارشی ۱۴۰۰ صفحه‌ای منجر شد. به گفته مقامات رسمی این گزارش نشان داد که این ادعاهای تعرض جنسی بی‌پایه بوده است.

هایتن در جلسه استماع روز سه‌شنبه از حمایت اکثریت سناتورها برخوردار بود.

سناتور مارتا مک‌سَلی از ایالت آریزونا که به گفته خودش در زمان خدمت در نیروی هوایی مورد تعرض جنسی قرار گرفته و از حامیان بزرگ قربانیان تعرضات جنسی است، گفت: «تعرض جنسی در ارتش اتفاق می افتد. [اما] در این مورد چنین چیزی اتفاق نیافتاده است.»

اما سناتور ميیزی هیرانو، سناتور دموکرات از ایالات هاوایی، گفت که نبود شواهد لزوما به معنای غیرحقیقی بودن اتهامات نیست.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG