لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۷

«متروسواری بدون شلوار» شانزده ساله شد


مترو سواران بدون شلوار، نیویورک
مترو سواران بدون شلوار، نیویورک

برای ​شانزدهمین سال «مترو سواری بدون شلوار» روز یکشنبه در شهرهای مختلف جهان به اجرا در آمد.

ایده مترو سواری بدون شلوار خیلی ساده است: مسافران بی هدف در ایستگاه های مختلف مترو در وسط زمستان، بدون شلوار سوار قطار می شوند. شرکت کنندگان طوری رفتار می کنند که انگار یکدیگر را نمی شناسند. همه آنها لباسهای گرم زمستانی مثل کت، کاپشن، کلاه، شال گردن، و دستکش به تن دارند. تنها چیزی که ندارند شلوار است و با شورت در مترو می نشینند.

روز مترو سواری بدون شلوار یک رویداد سالانه است که توسط گروه کمدی «ایمپراو اوری ور» (Improv Everywhere) هر سال در ماههای سرد سال مثل دسامبر یا ژانویه در نیویورک به اجرا در می آید.

این فعالیت در ابتدا در سال ۲۰۰۱ از یک شوخی کوچک توسط ۷ پسر جوان آغاز شد که بعد به یک رویداد خنده‌دار بین المللی تبدیل شد و هر سال در ده ها کشور جهان همزمان اجرا می شود.

گروه کمدی «ایمپراو اوری ور» به معنای «نمایش خنده دار فی البداهه همه جا»، یک گروه کمدی مستقر در نیویورک است که نمایش های پیش بینی نشده در اماکن عمومی اجرا می کند. این گروه که در سال ۲۰۰۱ توسط چارلی تاد تشکیل داده شده، هدفش سورپرایز کردن و خنداندن مردم با طنز و شوخی است.

متروسواران بدون شلوار، لندن، بریتانیا ۸ ژانویه ۲۰۱۷
متروسواران بدون شلوار، لندن، بریتانیا ۸ ژانویه ۲۰۱۷

امسال روز مترو سواری بدون شلوار در شمال شرقی آمریکا و در شهرهای نیویورک و واشنگتن دی سی به دنبال توفان برف با دمای زیر صفر درجه همراه شد اما همچنان برخی بی شلوار سوار مترو شدند.

سال گذشته نیز این رویداد در روز دهم ژانویه برگزار شد، که هوای نیویورک در آن روز بارانی ولی به طور غیر عادی گرم بود.

آرشیو - متروسواران بدون شلوار در رومانی
آرشیو - متروسواران بدون شلوار در رومانی

رویداد سال گذشته که در شهرهای عمده جهان از توکیو تا اورشلیم برگزار شد، البته در مسکو مشکل ساز شد. متروسواران بدون شلوار توجه پلیس محلی را به خود جلب کردند که منجر به فراخواندن سازمان دهنده آن به دفتر پلیس شد که البته پس از پرس و جو، او را آزاد کردند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG