لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۸

کاخ سفید از آمریکایی‌ها می‌خواهد تجمعات خود را به حداکثر ده نفر محدود کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - کاخ سفید به مردم در ایالات متحده توصیه می کند طی دست کم ۱۵ روز آینده از تجمعات بیش از ده نفر پرهیز کنند.

پرزیدنت دونالد ترامپ با اشاره به دستورالعمل‌های تازه کارگروه مبارزه با گسترش ویروس کرونا گفت آمریکایی ها باید خانه بمانند، از سفر پرهیز کنند، و به میکده‌ها و رستوران‌ها نروند.

رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: «در حالی که با این ویروس در مبارزه هستیم، هر یک از ما در توقف گسترش و انتقال آن نقشی حیاتی بر عهده داریم.»

پرزیدنت ترامپ این ایده که منع سراسری رفت و آمد در دست بررسی است را رد کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در پاسخ به پرسشی درباره طول بحران حاضر پیش بینی کرد تا ماه ژوئیه یا اوت یا شاید طولانیتر به درازا بکشد.

از جمله تازه ترین تدابیر برای پرهیز از گسترش ویروس کرونا تعطیلی سالن های سینما، سالن های ورزش، و رستوران ها در واشنگتن، پایتخت آمریکا، است.

شاخص ارزش سهام صنعتی دَو جونز در پایان معاملات روز دوشنبه با یک سقوط ۳ هزار واحدی، ۱۳ درصد از ارزش خود را از دست داد. این بدترین روز بازار سهام از آغاز بحران ویروس کرونا است و به رغم تدابیر بانک مرکزی ایالات متحده برای افزایش اطمینان خاطر سرمایه گذاران رخ داده است.

پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید گفت: «بازار سهام، به محض خلاص شدن از این ویروس بسیار قوی خواهد بود.»

لری کادلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید، در پاسخ به پرسش صدای آمریکا درباره این که آیا کشور به سوی رکود اقتصادی می رود گفت: «این جای بحث ندارد. ما با چالش رو‌به‌رو خواهیم شد.»

کادلو تاکید کرد آمار سه ماه اول خوب خواهد بود؛ اما سه ماهه دوم ممکن است «بسیار سخت باشد.» مشاور اقتصادی کاخ سفید آشکار کرد که دولت درصدد است به کارخانه‌های آمریکایی مستقر در چین پیشنهاد کند ۱۰۰ درصد هزینه های بازگشت شان به آمریکا را تامین خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه برای هماهنگی در واکنش به ویروس کرونا با رهبران کشورهای صنعتی گروه هفت صحبت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا تماس مشابهی با فرمانداران ایالت ها داشت. او طی این تماس به فرمانداران گفت که در صورت امکان نیاز بیمارستان‌هایشان به دستگاه‌های تنفس مصنوعی را از راه‌هایی سریع‌تر از دریافت آن از طریق دولت فدرال، برآورده کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG