لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۰

تلاش آمریکا در آزادی یک آمریکایی در کره شمالی


Kenneth Bae being interviewed by Japanese pro-North Korea newspaper Choson Sinbo at North Korean labor camp, June 26, 2013.
Kenneth Bae being interviewed by Japanese pro-North Korea newspaper Choson Sinbo at North Korean labor camp, June 26, 2013.

تحلیل گران می گویند کره شمالی در مذاکرات خود با آمریکا از آقای بی به عنوان یک برگ برنده استفاده خواهد کرد.

ایالات متحده آمریکا یک نماینده برجسته خود را به کره شمالی اعزام خواهد داشت تا برای یک مبلغ مسیحی آمریکایی کره ای تبار بیمار، که محکوم به ۱۵ سال حبس با اعمال شاقه شده است، تقاضای آزادی کند.
وزارت امور خارجه آمریکا می گوید رابرت کینگ، نماینده ویژه آمریکا در امور حقوق بشر در کره شمالی، که قرار است روز جمعه وارد پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی شود، از دولت این کشور درخواست خواهد کرد که بخاطر مسائل بشر دوستانه کنث بی را آزاد کنند.

سخنگوی کاخ سفید می گوید که آمریکا عمیقاً نگران بیماری و وضع رفاهی آقای بی است. گفته می شود که وی اخیراً ۲۳ کیلوگرم وزن خود را از دست داده و از یک اردوگاه کار به بیمارستان منتقل شده است.

آقای بی در ماه مه گذشته به عنوان راهنمای یک تور مسافرتی وارد کره شمالی شد. کره شمالی وی را به اتهام تلاش برای سرنگونی دولت کره شمالی زندانی و محکوم کرد. بی ۴۴ ساله از بیماریهای متعدی، از جمله بیماری کبد و کلیه، رنج می برد.

کره شمالی هیچ پاسخ یا واکنش علنی نسبت به مسافرت آقای کینگ از خود نشان نداده است. اما، وزارت امورخارجه آمریکا می گوید که دیدار وی از پیونگ یانگ به دعوت دولت کره شمالی صورت گرفته است.
XS
SM
MD
LG