لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۵

آمريکا ارسال کمک غذايی به کره شمالی را بررسی می کند


آمريکا ارسال کمک غذايی به کره شمالی را بررسی می کند
آمريکا ارسال کمک غذايی به کره شمالی را بررسی می کند

يک مقام کره جنوبی می گويد ايالات متحده آمريکا تصميم گرفته است برای بحث وبررسی موضوع درخواست کره شمالی به کمک فوری مواد غذايی نماينده ای به آن کشور اعزام دارد.

استفن بازورت، فرستاده ويژه آمريکا برای کره شمالی، گفت: «تصميم آمريکا ظرف چند روز آينده اعلام خواهد شد.»

بازورت، که برای گفت و گو با وی سونگ لاک، ریيس هيات نمايندگی در مذاکرات شش جانبه درباره برنامه هسته ای کره شمالی، به سئول رفته است گفت او و آقای وی درباره درخواست کمک مواد غذايی کره شمالی مذاکرات مفصلی داشتند و به نتايج مشترکی رسيدند.

خبرگزاری کره جنوبی گزارش داد که رابرت کينگ، فرستاده ويژه آمريکا در زمينه حقوق بشر کره شمالی، هفته آينده به پيونگ يانگ خواهد رفت تا دامنه و ميزان بحران مواد غذايی آن کشور را ارزيابی کند.

سازمان ملل متحد می گويد نزديک به ۶ ميليون نفر از مردم کره شمالی نياز به کمک فوری مواد غذايی دارند. رژيم کمونيستی کره شمالی از سال های ۱۹۹۰ در زمينه مواد غذايی عمدتاً به کمک جامعه جهانی وابسته و متکی بوده است. در اين سال ها سوانح طبيعی، قحطی گسترده ای را در آن کشور پديد آورد.

اما، برخی مقام ها بر اين باورند که کره شمالی می خواهد برای برگزاری جشن های يکصدمين سالگرد تولد کيم سونگ، بنيانگذار رژيم کره شمالی، به اندازه کافی مواد غذايی ذخيره کند.

XS
SM
MD
LG