لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۷

نخستين عکس رسمی جانشين رهبر کره شمالی منتشر شد


نخستين عکس رسمی جانشين رهبر کره شمالی منتشر شد
نخستين عکس رسمی جانشين رهبر کره شمالی منتشر شد

رسانه دولتی کره شمالی امروز پنجشنبه نخستين عکس رسمی از «کيم جونگ اون،» جوان ترين پسر و جانشين احتمالی کيم ايل جونگ، رهبر کره شمالی، را که در جلوی گروهی از رهبران آن کشور نشسته است، منتشر کرد.

در پی گردهمايی بزرگ روز سه شنبه در کره شمالی رهبری حزب کمونيست آن کشور اعلام کرد کيم جونگ ايل رهبر اين کشور جوان ترين پسرخود را به يک مقام بالای کميسيون مرکزی نظامی در حزب قدرتمند کمونيست، منصوب کرده است.

صعود «کيم جونگ اون،» جوانترين پسر رهبر کره شمالی، به مقام معاون رييس کميته مرکزی کميسيون نظامی حزب کمونيست که توسط رسانه های تحت کنترل دولت با آب و تاب اعلام شد يک روز پس از آن صورت گرفت که کيم جون ايل، پدر او، ترفيع «کيم جونگ اون» را به مقام ژنرال چهار ستاره در ارتش آن کشور، اعلام کرد.

شناخت بسيار کمی از کيم جونگ اون حتی در کره شمالی وجود دارد.

گفته می شود کيم جونگ اون ۲۷ ساله و تحصيلکرده سوييس است و به عقيده تحليلگران صعود سريع وی به قدرت نشانه تحليل رفتن سلامت پدر وی، رهبر کنونی کره شمالی، است.

تحولات جديد در رده های بالای قدرت در کره شمالی با دقت توسط تحليلگران امور بين المللی، دنبال ميشود. سخنگوی اتحاد کره جنوبی روز چهارشنبه گفت دولت ما به دقت روند تحولات و تأثير آن در سياستهای داخلی و خارجی و ساختار قدرت را در روابط ميان دو کره، پيگيری ميکند.

در اين ميان وزارت دفاع کره جنوبی چهارشنبه اعلام کرد مذاکرات پيشنهادی پيونگ يانگ ميان مقامهای دوکشور پنجشنبه در منطقه غير نظامی ميان دوکره، انجام خواهد گرفت. قرار است اين مذاکرات بر سر اختلافات مرزهای آبی سواحل شرقی دو کشور، انجام شود .

فيليپ کراولی، سخنگوی وزارت خارجه آمريکا، گفت فکر ميکنم اين واقعيت نهايی است اما هنوز برای نتيجه گيری، زود است. يک سخنگوی وزارت دفاع آمريکا نيز اهداف ايالات متحده در ارتباط با رده قدرت در کره شمالی را نامتغير خواند.

وزير خارجه ژاپن نيز گفت گمان نميرود تغيير ناگهانی روی دهد اما در عين حال رويکرد ژاپن را به اين تحولات، جدی توصيف کرد.

چهارشنبه سربازان دو کره در دوسوی مرزهای دوکشور به ديدبانی و نگهبانی مشغول بودند و در همين حال گروهی از توريستها وعده ای از سربازان کهنه کار کره شمالی به بازديد منطقه غير نظامی ميان دوکره پرداختند. در پيونگ يانگ و شهرهای کره شمالی مردم به نظاره گزارشها و عکسهای تحولات سه شنبه پرداختند.

رييس جمهوری چين، تنها متحد کره شمالی، سه شنبه تحولات حزب و رهبری کره شمالی را تبريک گفت به رغم آنکه روابط دوکشور بر سر مساله اتمی کره شمالی، تحت فشار قرار دارد . کيم جونگ ايل ماه گذشته از چين ديدار کرد.

XS
SM
MD
LG