لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۹

پيشينه تحصيلی و نظامی کيم جونگ اون، پسر رهبر پيشين کره شمالی


پيشينه تحصيلی و نظامی کيم جونگ اون، پسر رهبر پيشين کره شمالی
پيشينه تحصيلی و نظامی کيم جونگ اون، پسر رهبر پيشين کره شمالی

خبرگزاری رسمی کره شمالی پس از اعلام خبر درگذشت کيم جونگ ايل، رهبر ۶۹ ساله آن کشور، از مردم خواست از کيم جونگ اون پسر پيروی کنند. وی سومين پسر کيم جونگ ايل است که اطلاعات کمی از او در دسترس قرار دارد.

روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای در سال ۲۰۰۹ به نقل از هفته نامه سوئيسی لو ابدو نوشت، کيم جونگ اون با نام مستعار پاک چول، برای آموزش انگليسی به مدرسه بين المللی برن در سوئيس رفت. در آن دوره ۲۸۰ دانش آموز از ۴۰ کشور جهان در آن مدرسه تحصيل می کردند. «اون» با فرزندان ديپلمات های آمريکايی، فرانسوی و آلمانی دوست بود. به گفته اين هفته نامه، کيم جونگ اون در سن ۱۵ سالگی از سوييس، به کره شمالی بازگشت.

اما روزنامه نيويورک تايمز می نويسد: تحليل گران در ارتباط با تحصيل کيم جونگ اون در سوييس اختلاف نظر دارند. برخی می گويند، جونگ اون از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ در دانشگاه نظامی کيم ايل سونگ، تحصيل کرده است.

نيويورک تايمز در مقاله ای به نقل از رسانه های کره جنوبی می نويسد، در ماه فوريه سال ۲۰۱۱، کيم جونگ اون به يک مقام ژنرالی در کميسيون دفاع ملی، قدرتمندترين بدنه حکومتی در پيونگ يانگ، ارتقا يافت. اقدامی که وی را در جايگاه جانشينی پدرش قرار داد.

کيم جونگ اون که گفته می شود ۲۸ يا ۲۹ ساله است، برای اولين بار در يک جلسه حزب حاکم، حزب کارگران، در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۰ ظاهر شد. در آن زمان، او به مقام يک ژنرال چهار ستاره ارتقا يافت و دو پست مهم حزبی به او سپرده شد - عضويت در کميته مرکزی حزب و معاونت در کميته مرکزی نظامی. هر دو کميته تحت نظارت پدرش قرار داشت.

نيويورک تايمز ادامه می دهد، پس از آن مشخص شد که رژيم به او کمک می کند که کيش شخصيتی خودش را بسازد. تلويزيون دولتی کره شمالی همواره تصويری از او ارائه می دهد که يادآور پدر بزرگش، کيم ايل سونگ است، با لباسی شبيه به لباس مائو، رهبر فقيد چين، و ظاهری شبيه پدر بزرگش که در سال ۱۹۹۴درگذشت.

در تصاوير تلويزيونی بارها ديده شده است که ژنرال های ۸۰ ساله به او تعظيم می کنند.

وقتی کيم جونگ ايل، او را برای مقام رهبری کشور معرفی کرد، تنها يک عکس از او در خارج از کره شمالی وجود داشت. در آن عکس او يازده ساله بود.

XS
SM
MD
LG