لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۳

عزاداری و انتقال قدرت در کره شمالی


عزاداری و انتقال قدرت در کره شمالی
عزاداری و انتقال قدرت در کره شمالی

خبرهای رسيده از کره شمالی حاکی است کيم جونگ اون، رهبری کميته مرکزی حزب کارگران کره شمالی را نيز بدست آورد و به اينطريق در بالاترين نقطه هرم قدرت در آن کشور، قرار گرفت. پيشتر نيز در روز شنبه او به عنوان فرمانده کل نيروهای مسلح کشور، اعلام شد.

در همين حال تلويزيون دولتی کره شمالی با پخش گزارشی ادعا کرد خارجيانی که در اين کشور اقامت دارند از واقعه درگذشت کيم جونگ ايل، رهبر فقيد کره شمالی، ابراز تأسف کرده اند.

در گزارش گفته می شود يک زن و مرد بريتانيايی و يک شهروند آلمان، که هر سه ادعا می کنند کارشان تدريس هستند، و از درگذشت رهبر کره شمالی، ابراز تأسف می کنند.

استفن دريپِر به زبان انگليسی و با زيرنويس کره ای می گويد، بسيار خشنود است از اينکه فرصتی به او داده شده تا شخصاً به رهبر فقيد کره شمالی، ادای احترام کند.

وی می گويد: من کاملاً درک می کنم که همه مردم جمهوری خلق دموکراتيک کره بابت از دست دادن رهبر خود تا چه حد غمگينند. خيلی متشکرم که اين فرصت را به من داديد.

رانا ديويس می گويد، ديدن سوگواری اين همه مردم در غم از دست دادن رهبرشان، تجربه ای تکان دهنده برای او بوده است. وی می افزايد: واقعاً مايه افتخار من است که امروز شخصاً توانستم مراتب تسليت خود را به همکارانم در کره شمالی، ابلاغ کنم.

آلبرت برونونی، استاد زبان آلمانی، می گويد: ديدن جمعيت به اين بزرگی، از پير و جوان که در خيابانها در مقابل تصوير بزرگ کيم جونگ ايل اشک می ريزند، واقعاً غم انگيز است.

اين گزارش هنوز به تأييد خبرگزاری آسوشيتدپرس نرسيده است، اما گفته می شود، در حال حاضر چندين استاد زبانهای خارجی در دانشگاههای کره شمالی، تدريس می کنند.

XS
SM
MD
LG