لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۷

ارسال آرد به کره شمالی از سر گرفته شد


ارسال آرد به کره شمالی از سر گرفته شد
ارسال آرد به کره شمالی از سر گرفته شد

يک سال پس از حملات هوايی پيونگ يانگ به کره جنوبی، سازمان غير دولتی شواری همکاری و آشتی کره می گويد برای کمک به نوزدان و کودکان کره شمالی که در شرایط ناراحت کننده ای به سر می برند، ۳۰۰ تن آرد به اين کشور حمل می کند.

دوازده کاميون ۲۵ تنی، حامل آرد، روز سه شنبه از مرز کره جنوبی عبور کرد. شش مقام ارشد اين سازمان نيز برای تحويل اين مواد وارد کره شمالی شدند.

مدير اجرايی شورای همکاری و آشتی کره می گويد، اين سازمان در مجموع ۲۵۰۰ تن آرد برای ارسال به شمال آماده کرده است.

سئول به رغم حملات کره شمالی به يک جزيره کره جنوبی در ماه نوامبر سال گذشته که، ۴ کشته بر جای گذاشت، به ارسال محدود مواد کمکی ادامه داد اما آرد به علت نگرانی از استفاده آن در تغذيه ارتش کره شمالی، از فهرست اقلام کمکی حذف شده بود.

تصميم ارسال آرد در پی ملاقات نمايندگان ويژه دو کره در همايش امنيت منطقه ای گرفته شد که طی آن طرفين توافق کردند گفتگوهای خلع سلاح هسته ای شمال را از سر بگيرند.

با اين حال سئول ارسال کمک های دولتی را به همسايه شمالی مدنظر قرار نداده است. کره جنوبی قبل از بروز تنش ها در سال ۲۰۰۸، هر سال ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن برنج به همسايه فقير خود ارسال می کرد.

سئول می گويد در صورتی مواد غذايی در سطح وسيع به همسايه شمالی ارسال خواهد کرد که پيونگ يانگ گام های مشخص در جهت خلع سلاح هسته ای بر داشته باشد. سئول سه روز قبل از حملات هوايی به کره جنوبی در سال گذشته، يک محموله آرد به کره شمالی تحويل داده بود.

XS
SM
MD
LG