لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۵

تولد سه نسل از یک خانواده در یک روز در نیوجرسی


سه نسل از یک خانواده که در یک روز به دنیا آمده اند. مادر، مادربزرگ، و نوه - عکس از: توئتیر دنیا نیوز
سه نسل از یک خانواده که در یک روز به دنیا آمده اند. مادر، مادربزرگ، و نوه - عکس از: توئتیر دنیا نیوز

یک خانواده از ایالت نیوجرسی مشکلی برای به یاد آوردن روز تولد اعضای خانواده شان نخواهند داشت. سه نسل از این خانواده، یک نوزاد پسر، مادرش، و مادر بزرگش همه در روز ۱۹ نوامبر به دنیا آمده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، کلارا گرگوری مادر بزرگ خانواده گفت به دلش افتاده بود که نوه اش در نوزدهم نوامبر به دنیا خواهد آمد، با جود این که موعد تولدش حول و حوش کریسمس بود. دختر او «تریسا دان»، یکشنبه گذشته (۱۹ نوامبر ۲۰۱۷) در بیمارستان پرینستون نیوجرسی پسرش «میکا لی دان» را به دنیا آورد.

خانم دان از شهر لورنس نیوجرسی گفت شب پنجشنبه به بیمارستان رفت و پزشکان می خواستند به او القای درد زایمانی تجویز کنند. ولی شوهرش مرتب می گفت، فرزندشان روز ۱۹ نوامبر متولد خواهد شد، یعنی در روز تولد خانم دان و مادرش.

خانم دان به «نوجرسی دات کام» گفت: «شب شنبه بود که بالاخره متوجه شدم که پسرم واقعاً احتمال دارد که در روز تولد ما به دنیا بیاید.»

خانم دان افزود او به «پره-اکلامپسی» مبتلا بود، از عوارض دوران بارداری که موجب بالا رفتن فشار خون در زن حامله می شود. او گفت پزشکان امیدوار بودند تا آنجایی که ممکن است برای القاء درد زایمان صبر کنند تا تولد نوزاد به روز موعدش نزدیک تر باشد.

میکا چند ماه روزدتر به دنیا آمده ولی به گفته خانم دان خوب و سالم است.

خانم دان در یکشنبه گذشته همزمان با تولد پسرش، ۳۱ ساله شد و مادرش خانم گرگوری تولد ۶۷ سالگی اش را جشن گرفت. میکای کوچولو هم ۳ روزه است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG