لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۵

گزارش اقتصادی: رنو- نیسان مقرون به صرفه ترین خودروی جهان را درهند تولید خواهند کرد


گزارش اقتصادی: رنو- نیسان مقرون به صرفه ترین خودروی جهان را درهند تولید خواهند کرد
گزارش اقتصادی: رنو- نیسان مقرون به صرفه ترین خودروی جهان را درهند تولید خواهند کرد

سازنده موتورسیکلت و تاکسی های سه چرخه است و قراراست با کمک این شرکت فرانسوی خودروی جدیدی تولید کند

رئیس شرکت خودروسازی رنو و نیسان اعلام کرده است این دوشرکت در همکاری مشترکی با یک شریک هندی، ساخت مقرون به صرفه ترین خودروی جهان را آغاز خواهند کرد.

به نظر می رسد «تاتا نانو»، ارزان ترین خودروی جهان که طی سال جاری به مرحله تولید رسید، به زودی رقبایی پیدا خواهد کرد.

کارلوس قوسن، مدیرارشد رنو و نیسان درگفتگویی با خبرنگاران ازموافقت پیرامون همکاری مشترک شرکت های خودروسازی ژاپن و فرانسه با شرکت خودروسازی «باجاج» و تولید یک خودروی جدید بسیار مقرون به صرفه در سال ٢٠١٢ پرده برداشت.

وی گفته است من اطمینان دارم هزینه این خودرو کمتراز هر خودروی دیگری خواهد بود که هم اکنون درهند تولید می شود.

وی خاط نشان کرده است ویژگی های موتوراین خودروی جدید به گونه ای ست از نظرمصرف سوخت به ازای هرکیلومتربهترین عملکرد را ارایه خواهد کرد.

شرکت خودروسازی باجاج، سازنده موتورسیکلت و تاکسی های سه چرخه است و قراراست با کمک این شرکت فرانسوی خودروی جدیدی تولید کند.

قراراست بازاریابی و فروش این خودروی جدید درداخل وخارج ازهند با مدل های نیسان و رنو انجام شود.

این خودرو که هنوز نامی برای آن تعیین نشده است، با تاتا نانو رقابت خواهد کرد. قیمت تاتا نانو که خط تولید آن در سال جاری تکمیل شد، کمتراز دوهزار دلاراست.

شرکت های خودروسازی جنرال موتورز در ایالات متحده و تویوتا در ژاپن نیز اعلام کرده اند طی چند سال آینده خودروهای شخصی کوچک درهند تولید خواهند کرد.

قراراست نیسان و رنو کارخانه ساخت یک خودروی شخصی با ظرفیت تولید ٤٠٠ هزار وسیله نقلیه درسال درشهر چن نایی درجنوب هند تاسیس کنند.

این شرکت خودروسازی فرانسوی و ژاپنی جزء چهار شرکت برتر جهان است که ده درصد سهام بازار را در اختیار خود دارد. اما موفقیت آن درهند درمقایسه با شرکت های رقیب چندان چشمگیر نبوده است.

قوسن فروش خودروی «لوگان» تولید این شرکت که یک خط مشترک با ماهیندرا، شرکت خودروسازی داخلی هند است را سرمایه گذاری نامیده که نه تنها سودآور نبوده بلکه انتظارات وی نیز برآورده نکرده است.

قوسن قویا" براین باور است که آینده صنعت خودروسازی هند که بیش از یک میلیارد جمعیت دارد درخشان است چرا که تولید سالانه خودرو های جدید دراین کشور حدود دو میلیون می باشد.

مدیران ارشد نیسان و رنو پیش بینی کرده اند آمار فروش خودرو درهند طی ده سال آینده به سه برابرافزایش خواهد یافت چرا که حدود ٥٠ میلیون مالک موتورسیکلت طی این مدت به خرید وسائل نقلیه چهار چرخ روی خواهند آورد.

XS
SM
MD
LG